Aktualizacja strony została wstrzymana

Ratujmy Opolszczyznę przed niemiecką nietolerancją!

21 czerwca lider Mniejszości Niemieckiej Norbert Rasch wystosował list do marszałka województwa opolskiego w sprawie obchodów rocznicy powstań śląskich. W naszej opinii – napisał m.in. lider TSKN – powinniśmy odejść od zmitologizowanego ukazywania tamtych wydarzeń i instrumentalnego posługiwania się historią w celach politycznych. Powstania śląskie były tragedią rodzinną i zbrojnym atakiem na integralność terytorialną kraju (w domyśle oczywiście Niemiec).

List zbulwersował marszałka i wojewodę opolskiego. Mnie również. Nowo wybrany szef Niemców na Opolszczyźnie pokazał swoje prawdziwe oblicze nazisty i rewizjonisty. A skoro lider mniejszości ma takie poglądy, to można domniemywać, iż spora grupa członków TSKN również.

Mniejszość niemiecka ma już swoje programy w telewizji regionalnej, swoją prasę, szkoły dwujęzyczne, pomniki SS-manów i gestapowców (wszyscy służyli w wermachcie) oraz tablice miejscowości w języku polskim i niemieckim! A obecnie rewizjonista i nazista w jednej osobie Norbert Rasch poucza państwo polskie w sprawie Powstań Śląskich, nazywając je ekscesem małej grupy przeciwko suwerenności Niemiec.

Wymienione przeze mnie sprawy obrazują skalę problemu w województwie opolskim. Problemu, według mnie, chowanego pod dywan przez polski rząd i parlament. Sytuacja polskich mieszkańców staje się powoli dramatyczna. Są marginalizowani i spychani do roli niechcianych przybyszów. Zresztą, po prawdzie, na własne życzenie.

Zbyt daleko posunięta tolerancja została wykorzystana przez mniejszość niemiecką, a swoją rolę odegrała i odgrywa również koalicja samorządowa PO-MN. Władze i media tendencyjnie wspierają Niemców, patriotów polskich traktując jako zło konieczne. Polacy nie mają oparcia we władzy samorządowej, wojewódzkiej.

Jako mieszkaniec Śląska Opolskiego apeluję i proszę wszystkich Polaków w całym kraju. Pomóżcie przywrócić godność swoim rodakom na Opolszczyźnie. Pomóżcie zahamować niemiecką nietolerancję.

Proszę o wysłanie krótkiego protestu przeciwko ekstremizmowi lidera Mniejszości Niemieckiej Norberta Rascha do państwowych władz krajowych i wojewódzkich na adresy mailowe:

Proponowana treść:

„W związku z listem z dnia 21 czerwca 2010 r. lidera Mniejszości Niemieckiej pana Norberta Rascha do marszałka województwa opolskiego w sprawie obchodów rocznicy powstań śląskich protestuję przeciwko:

– nazywaniu przez szefa TSKN Powstań Śląskich tragedią rodzinną i zbrojnym atakiem na integralność terytorialną Niemiec,

– wyrażaniu opinii przez pana Rascha, że „powinniśmy odejść od zmitologizowanego ukazywania tamtych wydarzeń i instrumentalnego posługiwania się historią w celach politycznych.”

/Oczywiście własne komentarze i dopiski mile widziane./


Za: Blog Andrucha | http://andruch.blogspot.com/2010/07/rzucono-nam-rekawica-w-twarz.html

Skip to content