Integracja systemu radarowego Izraela i USA

Aktualizacja: 2008-08-19 4:32 pm

Stany Zjednoczone i Izrael zawarły porozumienie dotyczące zespolenia izraelskiego systemu obronnego z antyrakietowym systemem amerykańskim – donosi pismo Ha’aretz.

W wyniku umowy, na terytorium Izraela na stałe zostaną ulokowane bazy amerykańskich specjalistów obsługujących radary. System izraelskiej obrony zwiększy możliwość wykrywania nadlatujących obiektów, z dotychczasowych 600 do 1300 mil. Generał Henry Obering, szef amerykańskiej agencji obrony antyrakietowej U.S. Missile Defense Agency powiedział w wywiadzie dla izraelskiego pisma, że nad szczegółami instalacji systemu “Pracujemy tak szybko jak to tylko możliwe”. Rzecznik prasowy Chris Taylor potwierdził te słowa, a przebywający wcześniej w Waszyngtonie izraelski minister obrony Ehud Barak przyznał, że umowa jest bliska zawarcia.
System, mający być gotowy już jesienią tego roku, umożliwi wykrycie obiektu już po 90 sekundach od momentu jego wystrzelenia.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2408 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]