Aktualizacja strony została wstrzymana

Wpłynęło już 136 protestów wyborczych

Już 136 protestów wyborczych wpłynęło do Sądu Najwyższego. Tylko dziś dotarły 53 zawiadomienia, w tym 34 w ramach Akcji Protest Wyborczy.

Skarżący uważają, że został naruszony przepis konstytucji mówiący o równości wyborów. Inicjatorzy Akcji Protest Wyborczy chcą unieważnienia wyborów m.in. ze względu na niewprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Zdaniem skarżących mieszkańcy z zalanych terenów „w tym względzie zostali poszkodowani, bo nie mieli faktycznie możliwości uczestnictwa w tej kampanii.

Skargi dotyczą różnych spraw: braku możliwości głosowania w niektórych ośrodkach, podejrzenia o sfałszowanie wyników wyborów w kilku obwodowych komisjach. Do sądu wpłynęło także kilka protestów dotyczących naruszenia ciszy wyborczej 4 lipca w związku z organizowaniem w Warszawie akcji na rzecz powodzian przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Na podstawie sprawozdania z wyborów przedstawionego przez PKW oraz po rozpoznaniu protestów Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych rozstrzyga o ważności wyborów prezydenckich.

(rmf24.pl)

Za: Niezalezna.pl | http://www.niezalezna.pl/article/show/id/36410| 136 PROTESTÓW WYBORCZYCH

Skip to content