Na Litwie znów nie będzie TV Polonia

Aktualizacja: 2010-07-7 1:41 pm

Należący do koncernu “Achemos grupÄ—” kanał telewizyjny BTV zamierza tymczasowo przerwać retransmisję programu TV Polonia na Litwie.

Komisja Radia i Telewizji na swym posiedzeniu w środę miała podjąć decyzję w sprawie prośby przedsiębiorstwa Baltijos TV o czasowe zawieszenie licencji, o czym poinformował prawnik komisji Wiktor Popandopula.

Powiedział on, że wygasła zawarta w styczniu tego roku umowa BTV z polskim nadawcą społecznym, w związku z czym przedsiębiorstwo na wszelki wypadek poprosiło o tymczasowe przerwanie transmisji, gdyby negocjacje okazały się bezowocne.

TV Polonia obecnie jest transmitowana w sieci cyfrowej i analogowej całej Litwy, a za przekazanie sygnału Baltijos TV płaci podatek. Istnieje założenie, zezwalające na to, aby za zgodą Komisji Radia i Telewizji zawiesić działalność na okres do 3 miesięcy. Prawnik tej komisji uprzedził, że TV Polonia opłaca Telewizji Bałtyckiej tylko wydatki transmisyjne.

“Co roku lub co dwa lata TV Polonia nie ma środków i nie chce płacić za użytkowanie” – powiedział Popandopula.

Polskie media w styczniu br. poinformowały, że Telewizja Polska (TVP) w lipcu na Litwie prawdopodobnie rozpocznie transmisję programu telewizyjnego – TVP Wilno.

Zarząd TVP powołał specjalną komisję do zbadania możliwości rozpoczęcia transmisji na Litwie.

Jak twierdzi Popandopula, podobne rozmowy słyszało się już nie raz, ale dotychczas nie wpłynęły żadne prośby.

Kurier Wileński/BNS/Kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23918 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]