Na Litwie znów nie będzie TV Polonia

Należący do koncernu „Achemos grupÄ—” kanał telewizyjny BTV zamierza tymczasowo przerwać retransmisję programu TV Polonia na Litwie.

Komisja Radia i Telewizji na swym posiedzeniu w środę miała podjąć decyzję w sprawie prośby przedsiębiorstwa Baltijos TV o czasowe zawieszenie licencji, o czym poinformował prawnik komisji Wiktor Popandopula.

Powiedział on, że wygasła zawarta w styczniu tego roku umowa BTV z polskim nadawcą społecznym, w związku z czym przedsiębiorstwo na wszelki wypadek poprosiło o tymczasowe przerwanie transmisji, gdyby negocjacje okazały się bezowocne.

TV Polonia obecnie jest transmitowana w sieci cyfrowej i analogowej całej Litwy, a za przekazanie sygnału Baltijos TV płaci podatek. Istnieje założenie, zezwalające na to, aby za zgodą Komisji Radia i Telewizji zawiesić działalność na okres do 3 miesięcy. Prawnik tej komisji uprzedził, że TV Polonia opłaca Telewizji Bałtyckiej tylko wydatki transmisyjne.

„Co roku lub co dwa lata TV Polonia nie ma środków i nie chce płacić za użytkowanie” – powiedział Popandopula.

Polskie media w styczniu br. poinformowały, że Telewizja Polska (TVP) w lipcu na Litwie prawdopodobnie rozpocznie transmisję programu telewizyjnego – TVP Wilno.

Zarząd TVP powołał specjalną komisję do zbadania możliwości rozpoczęcia transmisji na Litwie.

Jak twierdzi Popandopula, podobne rozmowy słyszało się już nie raz, ale dotychczas nie wpłynęły żadne prośby.

Kurier Wileński/BNS/Kresy.pl

Za: Kresy.pl http://www.kresy.pl/wydarzenia?zobacz/na-litwie-znow-nie-bedzie-tv-polonia | Na Litwie znów nie będzie TV Polonia

Skip to content