Chiny: zamordowano kapłana i siostrę zakonną „Kościoła katakumbowego”

Aktualizacja: 2010-07-7 1:21 pm

W chińskiej Mongolii Wewnętrznej zamordowano wczoraj wikariusza generalnego „katakumbowej” diecezji Ningxia oraz siostrę zakonną. Do zabójstwa doszło w mieście Wuhai, gdzie oboje katolicy pracowali w prowadzonym przez Kościół domu seniora. 55-letni ks. Joseph Zhang Shulai oraz 32-letnia s. Maria Wei Yanhui zostali zasztyletowani w nocy. Rano ich ciała odnalazł personel domu opieki, gdy nie pojawili się na porannej Eucharystii. Nieznane są motywy zabójstwa. Siostra była dyrektorką ośrodka, w którym przebywa na stałe 60 pensjonariuszy. Policja rozpoczęła już śledztwo, które prowadzi na terenie ośrodka.

se/ an

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23902 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]