Basen spowity ciemnością

Władze brytyjskiego miasta Walsall zasłoniły przeszklenie krytej pływalni, odcinając dostęp do światła słonecznego setkom obywateli, by „chronić przyzwoitość” muzułmanek.

Decyzja władz wywołała oburzenie lokalnej społeczności,  cieszącej się do tej pory pięknie przeszkolonym basenem – 10letni obiekt Darlston Leisure Centre otrzymał liczne pochwały za „ultra-nowoczesny” design.

Jednak w wyniku zażaleń wniesionych przez muzułmanów, dziś, 250 okien pływalni spowitych jest ciemną przesłoną.

Niemuzułmanie twierdzą jednak, że teraz na basenie panuje permanentna ciemność, a decyzję nazywają „oszalałą poprawnością polityczną”.  Pauline Poole (65), prawniczka, mówi: „wróciłam na pływalnię po operacji katarakty z nadzieją, że będę mogła pooglądać piękne drzewa rosnące wokół obiektu. Zastałam jednak koszmar, który przypomniał mi pochmurne dni sprzed operacji. Skoro decyzja wyniknęła na życzenie mniejszości, dlaczego nie przeprowadzono głosowania?”.

„Nie mogę uwierzyć, że zarząd basenu zgodził się na coś tak szalonego. Głupota poprawności politycznej sięgnęła szczytu” dodaje John Ewart (63), rzeczoznawca nieruchomości. „Wielu kąpielowiczów  jest na emeryturze, a muszą teraz pływać po ciemku”- dodaje.

Pracownik basenu pragnący zachować anonimowość powiedział: „zakrycie okien z pewnością kosztowało sporo pieniędzy. Wielu klientów skarży się, że basen stał się ponury i obskurny, ale nie mieliśmy wyboru. Rada miasta nie zgodziła się na wymianę okien na nieprzezroczyste, ponieważ byłoby to zbyt kosztowne”.

Rada miasta broni swej decyzji twierdząc, że „słuchali jedynie trosk użytkowników basenu”.

„Cieszę się, że mogliśmy wprowadzić te modyfikacje, ponieważ dowodzi to nie tylko tego, iż słuchamy trosk i opinii osób korzystających z basenu, ale daje ona również ludziom więcej prywatności”- mówi radny Anthony Harris.

Przedstawiciel rady miasta Walsal przyznaje, że większość skarg pochodziła od muzułmanów, zastrzega jednak, iż niemuzułmanki również pragnęły takiego rozwiązania.

GeKo za Daily Mail online

Za: euroislam.pl | http://www.euroislam.pl/index.php/2010/07/basen-spowity-ciemnoscia/

Skip to content