Aktualizacja strony została wstrzymana

Prokuratura prosi o pomoc USA: Czy wytworzenie sztucznej mgły jest możliwe?

Polska prokuratura wojskowa zwróciła się o pomoc do Departamentu Sprawiedliwości USA w sprawie smoleńskiej katastrofy. Według „Dziennika Gazety Prawnej”  śledczy chcą zbadać m.in. czy istnieją możliwości wygenerowania sztucznej mgły.

Informację o skierowaniu pod koniec czerwca wniosku do USA potwierdził pułkownik Jerzy Artymiak z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Według „Dziennika Gazety Prawnej” prokuratorzy chcą zweryfikować wszelkie teorie dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej. Proszą między innymi o sprawdzenie, czy istnieją naukowe i techniczne możliwości wygenerowania sztucznej mgły.

Do dziś prokuratura zakłada kilka hipotez co do przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu TU154 m.in. działanie osób trzecich. Informacje o tym, że nad lotniskiem w Smoleńsku mogła się pojawić sztuczna mgła pojawiły się w mediach kilkanaście dni po tragedii. Nie wykluczono też jednoznacznie zdetonowania bomby paliwowo-powietrznej stosowanych przez Rosjan w Afganistanie. Tego typu ładunki odpala się poza samolotem – działający gwałtownie silny wybuch powoduje uderzenie samolotu o ziemię
Ta teoria tłumaczy, dla czego samolot TU 154 znalazł się tak nisko nad ziemią i dlaczego był tak bardzo zniszczony. O zastosowaniu tego typu ładunku może świadczyć też słyszane przez świadków charakterystyczne brzmienia silników, mgła i zapach paliwa na miejscu katastrofy.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu TU 154 zginęła polska elita: prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński, jego małżonka Maria, najważniejsi urzędnicy państwowi i dowódcy wojskowi.

dk, jm, „Dziennik”

Za: niezalezna.pl | http://www.niezalezna.pl/article/show/id/36318 | PROKURATURA PROSI O POMOC USA

Skip to content