Aktualizacja strony została wstrzymana

Nie ma czasu na zgodę – Rafał A. Ziemkiewicz

„Zgoda już nie obowiązuje!” – oznajmił poseł PO nazajutrz po ogłoszeniu wyborczego zwycięstwa

Nie obowiązuje, gdyż została – jego zdaniem – zerwana przez PiS brutalnym atakiem na władzę. Tym brutalnym atakiem było wezwanie, aby, skoro już po wyborach, zająć się wreszcie rzeczowo wyjaśnieniem przyczyn smoleńskiej tragedii. Zwłaszcza że mnożą się dowody, iż jesteśmy oszukiwani (tak nawiasem, panie premierze – gdzie ci nasi archeolodzy?), a kolejni świadkowie potwierdzają fatalne w skutkach polecenie wieży kontrolnej zejścia poniżej progu bezpieczeństwa. Polecenie, po którym – co najważniejsze – nie zostało śladu na „kopiach czarnych skrzynek”, z taką radością i wdzięcznością przyjętych od gospodarzy śledztwa. (Miały być cuda i wreszcie są; na razie nad czarną skrzynką).

Zgoda nie obowiązuje jednak przede wszystkim dlatego, że nie ma na nią czasu. Platforma, okazuje się, już nie chce 500 spokojnych dni. Kreatywna księgowość rządu obliczona jest wszak na cyrkowe doniesienie piramidy długów do mniej więcej końca roku.

Poza tym nie można dać czasu na pytania o 30-proc. podwyżki dla nauczycieli „już od września”, 1000 kilometrów autostrad i inne obietnice ani na ostygnięcie strachu przed „powrotem IV RP”. To wszystko jasne – ale jak wyjaśnią tę zmianę niezależni i obiektywni z Czerskiej i Słupeckiej? Zgadnę: Polska potrzebuje wielkich reform, a tych nie można prowadzić w czasie wyborczym, z niepewnym koalicjantem, więc trzeba – trzeba! – jak najszybciej dać wreszcie Tuskowi bezwzględną większość sejmową na całą kadencję. Źeby mógł spokojnie przeprowadzić wielkie reformy, do których tak się pali. No i ostatecznie „dorżnąć zarazę IV RP”.

Rafał A. Ziemkiewicz

Za: Blog Rafała A. Ziemkiewicza | http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/07/06/nie-ma-czasu-na-zgode/

Skip to content