Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowojorski odpowiednik Sanepidu zamknął koszerną restaurację na Manhattanie

Koszerna żydowska restauracja na Manhattanie Pizza World on Broadway, znana jako Broadway’s Jerusalem II Kosher Pizza (1375 Broadway, Manhattan), została zamknięta przez nowojorski wydział zdrowia – wynika z raportu wydziału zdrowia (Bureau of Food Safety and Community Sanitation Public Health). Podczas kolejnej inspekcji mającej na celu sprawdzenie zastosownia wcześniej wydanych zaleceń, wykryto wiele rażących uchybień, co spowodowało wydanie wysokiej liczby 46 tzw. punktów mandatowych (Violation points).

W ciągu jednego roku (od marca 2007 do marca 2008), restauracja Pizza World on Broadway zdołała zebrać 180 tzw. punktów mandatowych wystawianych przez nowojorski odpowiednik Sanepidu. Zastrzeżenia dotyczyły m.in. pozostałości zdechłych lub ślady żywych myszy, karaluchów oraz „innych zwierząt w miejscach przyrządzania jedzenia”, braku wymaganych dokumentów, braku zachowania przez pracowników higieny osobistej, braku środków czystości (brak mydła dla pracowników), używanie przeterminowanego mleka, przechowywanie żywności w nieodpowiedniej temperaturze, itp.

Według obowiązujących przepisów, zebranie powyżej 28 punktów kwalifikuje do kolejnej szczegółowej inspekcji, a w drastycznych przypadkach do zamknięcia lokalu.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Usiłuje się ludziom wciskać, że „koszerne=zdrowe” i że koszerna żywność przygotowywana jest pod bacznym okiem rabina, a tutaj, patrzcie, takie cuda. A przecież wiadomo, że w tej „propagandzie koszerności” chodzi dzisiaj po prostu o forsę. I to grubą. Największa organizacja wydającą certyfikaty koszerności – Orthodox Union mówi o rynku „150 miliardów dolarów koszernych certyfikowanych produktów konsumowanych rocznie.” I to tylko w USA! No, ale wspominanie o tym, że ktoś robi pieniądze na takim interesie, jest nazywane „antysemityzmem”.

CZYTAJ: Produkty koszerne najpopularniejszym segmentem żywności w Stanach Zjednoczonych, czyli zgoda Amerykanów na „Podatek koszerny”

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content