Profesor obraził Mahometa. Obcięto mu rękę

Aktualizacja: 2010-07-5 10:27 pm

Muzułmańscy ekstremiści w indyjskim stanie Kerala ucięli rękę chrześcijańskiemu profesorowi. Dlaczego? Według nich układając pytania do testu obraził proroka Mahometa.

Obrazy proroka Mahometa miał dopuścić się T. J. Joseph, wykładowca Newman’s College w Thodupuzha. W marcu przygotował on test egzaminacyjny. Muzułmańscy ekstremiści niektóre pytania uznali za obrazę. Profesor przeprosił i wytłumaczył, że nawet jeśli pytania są obraźliwe, to pisząc je nie miał takiego celu.

Przeprosiny nie były jednak satysfakcjonujące. Oprawcy najpierw grozili mu, a 4 lipca zatrzymali jego samochód i na oczach jadącej z nim matki i siostry obcięli mu rękę i dotkliwie pokaleczyli całe ciało.

Aktem barbarzyństwa nazwał atak Sajan George, przewodniczący Wszechindyjskej Rady Chrześcijan. Wyraził też nadzieję, że sprawcy zostaną ukarani. George podkreślił, że w Kerali ekstremizm islamski zaczyna przybierać coraz skrajniejsze formy. Dodał, że jest to coraz poważniejszy problem dla chrześcijańskiej mniejszości, która jest dyskryminowana także przez hinduistycznych fundamentalistów.

eMBe/Radiovaticana.org/Asianews.it

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23768 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]