Aktualizacja strony została wstrzymana

Absolutne zwycięstwo dr. Jarosława Kaczyńskiego w placówkach wyborczych w Stanach Zjednoczonych

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich, obywatele Polscy mieszkający bądź przebywający czasowo w Stanach Zjednoczonych zdecydowanie wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Otrzymał on 26 491 głosów, podczas gdy Bronisław Komorowski jedynie 10 514 głosów.

Dr Jarosław Kaczyński wygrał druzgodzącą większością głosów w okręgach wyborczych w Chicago i w Nowym Jorku, np. w Chicago na Jarosława Kaczyńskiego głosowało 15 042 osoby, podczas gdy na kandydata Platformy Obywatelskiej zagłosowało 3 292 osoby.

Jedynymi czarnymi plamami na mapie wyborczej był okręg wyborczy w stolicy USA – Waszyngtonie, którego elektorat związany jest tradycyjnie z aparatem komunistycznym, a obecnie aparatem biurokracji liberalno-postkomunistcznych rządów III RP, oraz okręg wyborczy w Los Angeles, gdzie Komorowski wygrał niewielką różnicą zaledwie 70 głosów.

Wyniki wyborów ukazały po raz kolejny, że postrzeganie wydarzeń z większego dystansu przynosi często bardziej klarowny obraz rzeczywistości. Polacy mieszkający w USA dokonując takiego a nie innego wyboru, kierowali się nie tylko miłością do konającej Ojczyzny, lecz wzbogaceni doświadczeniami dwóch światów – polskiego i amerykańskiego, dostrzegli i wyciągnęli wnioski z manipulacyjnej i destrukcyjnej roli głównych mediów w tych krajach.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Państwowej Komisji Wyborczej

Skip to content