Absolutne zwycięstwo dr. Jarosława Kaczyńskiego w placówkach wyborczych w Stanach Zjednoczonych

Aktualizacja: 2010-07-4 3:23 pm

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich, obywatele Polscy mieszkający bądź przebywający czasowo w Stanach Zjednoczonych zdecydowanie wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Otrzymał on 26 491 głosów, podczas gdy Bronisław Komorowski jedynie 10 514 głosów.

Dr Jarosław Kaczyński wygrał druzgodzącą większością głosów w okręgach wyborczych w Chicago i w Nowym Jorku, np. w Chicago na Jarosława Kaczyńskiego głosowało 15 042 osoby, podczas gdy na kandydata Platformy Obywatelskiej zagłosowało 3 292 osoby.

Jedynymi czarnymi plamami na mapie wyborczej był okręg wyborczy w stolicy USA – Waszyngtonie, którego elektorat związany jest tradycyjnie z aparatem komunistycznym, a obecnie aparatem biurokracji liberalno-postkomunistcznych rządów III RP, oraz okręg wyborczy w Los Angeles, gdzie Komorowski wygrał niewielką różnicą zaledwie 70 głosów.

Wyniki wyborów ukazały po raz kolejny, że postrzeganie wydarzeń z większego dystansu przynosi często bardziej klarowny obraz rzeczywistości. Polacy mieszkający w USA dokonując takiego a nie innego wyboru, kierowali się nie tylko miłością do konającej Ojczyzny, lecz wzbogaceni doświadczeniami dwóch światów – polskiego i amerykańskiego, dostrzegli i wyciągnęli wnioski z manipulacyjnej i destrukcyjnej roli głównych mediów w tych krajach.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Państwowej Komisji Wyborczej
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23702 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]