Krowy w Izraelu słuchając Mozarta dają więcej mleka

Aktualizacja: 2008-08-7 4:14 pm

Izraelski farmer Avraham Sindlis z kibucu Givat Haim Ihud zdołał tak zdecydowanie zwiększyć wydajność krów, że w ciągu dwóch lat jego kibuc przeskoczył ze 102. miejsca na 11. w klasyfikacji ogólnokrajowej. Sekret? W oborach krowy słuchają muzyki Mozarta, Beethovena i Straussa. “Krowy słuchają muzyki z przyjemnością, ja jej słucham z przyjemnością i dzień mile mija” – mówi hodowca krów-melomanek. “Może nie jest to udowodnione naukowo, ale ilość mleka mówi za siebie.” – dopowiada.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2368 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]