Parada gejowska EuroPride – za trzy tygodnie w Warszawie

Aktualizacja: 2010-06-29 9:31 pm

W drugiej połowie lipca ulicami Warszawy przejdzie parada zorganizowana przez lesbijki, gejów, biseksualistów i transseksualistów z całej Europy.

Do władz stolicy wpływają liczne protesty oraz żądania zakazu kontrowersyjnej demonstracji. Gorący sprzeciw budzi wybrane przez organizatorów hasło, które jest jawną prowokacją. Wezwanie “Nie lękajcie się” nawiązuje bowiem wyraźnie do słów Papieża Jana Pawła II, a cała manifestacja ma z założenia wyzywający charakter.

Gejowska parada jest organizowana corocznie, w lipcu, zawsze w innym, europejskim mieście. Przed Warszawą homoseksualiści spotkali się w Zurychu. Organizatorzy zapowiadają udział kilkudziesięciu tysięcy uczestników z całej Europy.

Władze Warszawy, jak dotąd, nie otrzymały oficjalnego zgłoszenia o paradzie.

[Za: PAP, Onet – 29.06.2010 r.]

Za: HLI-Polska -- [Org. tytuł: « Parada gejowska EuroPride – za trzy tygodnie w Warszawie»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23519 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]