Globalizacyjna spekulacja: Amerykański koncern odsprzedaje b. polską renomowaną firmę “Wedel” Japończykom

Aktualizacja: 2010-06-28 10:07 pm

Amerykański koncern Kraft Foods ogłosił, że sprzeda polskie zakłady Wedel firmie Lotte – podaje TVN CNBC Biznes.

Lotte Group, z siedzibą w Tokio, powstała w 1949 roku jako producent gumy do żucia. Obecnie produkuje słodycze, ale prowadzi też bardzo różnorodną działalność: od sprzedaży detalicznej i fastfoodów, przez produkty kosmetyczne, po hotele i profesjonalny baseball – informuje TVN CNBC Biznes. Do Lotte Group trafi tysiąc pracowników Wedla. Nie podano sumy transakcji.

Polska marka, należąca wcześniej do brytyjskiego Cadbury, musiała zostać sprzedana po przejęciu tej firmy przez Krafta. Sprzedaż nakazała Komisja Europejska – warunkiem przejęcia Cadbury przez Krafta było pozbycie się części brytyjskich operacji w Polsce i Rumunii.

(ks /źródło: TVN CNBC Biznes)

Amerykański koncern Kraft Foods ogłosił, że sprzeda polskie zakłady Wedel firmie

Lotte – podaje TVN CNBC Biznes.

Lotte Group, z siedzibą w Tokio, powstała w 1949 roku jako producent gumy do żucia. Obecnie produkuje słodycze, ale prowadzi też bardzo różnorodną działalność

: od sprzedaży detalicznej i fastfoodów, przez produkty kosmetyczne, po hotele i profesjonalny baseball – informuje TVN CNBC Biznes. Do Lotte Group trafi tysiąc pracowników Wedla. Nie podano sumy transakcji.

Polska marka

, należąca wcześniej do brytyjskiego Cadbury, musiała zostać sprzedana po przejęciu tej firmy przez Krafta. Sprzedaż nakazała Komisja Europejska – warunkiem przejęcia Cadbury przez Krafta było pozbycie się części brytyjskich operacji w Polsce i Rumunii.

(ks /źródło: TVN CNBC Biznes)

Za: niezalezna.pl -- [Org. tytuł: « WEDEL ZMIENIA WŁAŚCICIELA»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23491 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]