Aktualizacja strony została wstrzymana

Globalizacyjna spekulacja: Amerykański koncern odsprzedaje b. polską renomowaną firmę „Wedel” Japończykom

Amerykański koncern Kraft Foods ogłosił, że sprzeda polskie zakłady Wedel firmie Lotte – podaje TVN CNBC Biznes.

Lotte Group, z siedzibą w Tokio, powstała w 1949 roku jako producent gumy do żucia. Obecnie produkuje słodycze, ale prowadzi też bardzo różnorodną działalność: od sprzedaży detalicznej i fastfoodów, przez produkty kosmetyczne, po hotele i profesjonalny baseball – informuje TVN CNBC Biznes. Do Lotte Group trafi tysiąc pracowników Wedla. Nie podano sumy transakcji.

Polska marka, należąca wcześniej do brytyjskiego Cadbury, musiała zostać sprzedana po przejęciu tej firmy przez Krafta. Sprzedaż nakazała Komisja Europejska – warunkiem przejęcia Cadbury przez Krafta było pozbycie się części brytyjskich operacji w Polsce i Rumunii.

(ks /źródło: TVN CNBC Biznes)

Amerykański koncern Kraft Foods ogłosił, że sprzeda polskie zakłady Wedel firmie

Lotte – podaje TVN CNBC Biznes.

Lotte Group, z siedzibą w Tokio, powstała w 1949 roku jako producent gumy do żucia. Obecnie produkuje słodycze, ale prowadzi też bardzo różnorodną działalność

: od sprzedaży detalicznej i fastfoodów, przez produkty kosmetyczne, po hotele i profesjonalny baseball – informuje TVN CNBC Biznes. Do Lotte Group trafi tysiąc pracowników Wedla. Nie podano sumy transakcji.

Polska marka

, należąca wcześniej do brytyjskiego Cadbury, musiała zostać sprzedana po przejęciu tej firmy przez Krafta. Sprzedaż nakazała Komisja Europejska – warunkiem przejęcia Cadbury przez Krafta było pozbycie się części brytyjskich operacji w Polsce i Rumunii.

(ks /źródło: TVN CNBC Biznes)

Za: niezalezna.pl | http://www.niezalezna.pl/article/show/id/35934 | WEDEL ZMIENIA WŁAŚCICIELA

Skip to content