Massachusetts: darmowe prezerwatywy dla uczniów szkół podstawowych

Aktualizacja: 2010-06-28 11:41 am

Zgodnie z ostatnio przyjętą polityką kuratorium, uczniowie szkół podstawowych oraz średnich w stanie Massachusetts będą otrzymywali darmowe prezerwatywy. Decyzji kuratorium sprzeciwiają się rodzice, a nawet burmistrz miasta.

Zdaniem przedstawicieli kuratorium dzieci wcześnie eksperymentują seksualnie. Z tego względu, by je chronić przed niepożądanymi konsekwencjami wcześnie podjętych kontaktów seksualnych, zdecydowano się na wdrożenie od przyszłego roku szkolnego programu darmowego rozdawania prezerwatyw. W związku z tą decyzją alarm wszczęli nie tylko rodzice, ale także organizacje rodzinne i burmistrz miasta.

Kurator Beth Singer stwierdziła, że program nie stanowi zagrożenia dla dzieci. Powiedziała, że jeśli np. do pielęgniarki szkolnej zgłosi się uczeń ze szkoły podstawowej prosząc o prezerwatywę, wówczas zostanie przez nią starannie przepytany. Ostatecznie jest wielce prawdopodobne, że pielęgniarka nie spełni jego prośby, gdyż program jest kierowany przede wszystkim do starszych uczniów i nie będzie miał wpływu na tych z młodszych klas. W przypadku zaś uczniów szkół średnich pielęgniarka musi w każdym wypadku dać prezerwatywę osobie, która o nią prosi bez względu na opinię rodziców.

Kuratorium ostro zaatakował Kris Mineau, prezes Instytutu Rodziny w Massachusetts, który oskarżył je o promocję rozwiązłości. Zarzucił urzędnikom łamanie praw rodzicielskich.

Jak na razie kuratorium nie zamierza wycofać się z programu.

Źródło: The Boston Globe, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23468 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]