Skandaliczna pochwałą przemocy, okrucieństwa i bezprawia

Aktualizacja: 2010-06-27 2:50 pm

1. Premier Tusk w swoim wystąpieniu na konwencji PO piał z zachwytu nad Hanną Gronkiewicz-Waltz, za jej siłę charakteru, okazaną przy usunięciu kupców z hal w centrum Warszawy.

Ta siła charakteru wyrażała się w przemocy i bezprawiu.

2. Ubiegłoroczna akcja przeciw kupcom była okrutna i bezprawna. Pałkami i gazem traktowano ludzi rozpaczliwie broniących swoich miejsc pracy. Potraktowano ich okrutnie, bez litości.

To prawda, że przeciw kupcom był prawomocny wyrok. Ale wyroki trzeba wykonywać zgodnie z prawem, a ten był wykonywany zgodnie z bezprawiem. Okrutnym bezprawiem.

3. Bezprawie było potrójne

Po pierwsze – komornikowi, wykonującemu wyrok, asystowała firma ochroniarska. Jest to sprzeczne z przepisami postępowania egzekucyjnego, które przewidują, że w egzekucji komornik może mieć asystę tylko i wyłącznie policjantów.

Po drugie – firma ochroniarska nie ma prawa szturmować czegokolwiek,ma tylko i wyłącznie prawo bronić obiektu którego strzeże. A tam w Warszawie ochroniarze kupieckie hale bezprawnie szturmowali.

Po trzecie – akcja była brutalna w sposób absolutnie niewspółmierny do okoliczności, była to szarża uzbrojonych osiłów na bezbronnych ludzi.

I to pochwalił Donald Tusk

4. Bezprawie wobec kupców to nie moje urojenie, to prawda urzędowo stwierdzona przez ….podległe premierowi MSWiA. Źebym nie był gołosłowny – przypomnę wiadomość, podaną w ślad za portalem TvN24pl z 19 marca 2010 r.

MSWiA: cofnięto koncesję agencji ochrony Zubrzycki

MSWiA zdecydowało o cofnięciu koncesji agencji ochrony Zubrzycki. To właśnie ona została zatrudniona przy głośnej eksmisji kupców z hali KDT w Warszawie.

Kontrolerzy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ustalili, że ochroniarze nie mieli prawa usuwać kupców z hali Kupieckich Domów Towarowych. – W tym przypadku naruszono przepisy ustawy o ochronie osób i mienia. Pracownicy agencji mogli jedynie prewencyjnie ochraniać samego komornika i mienie, które miał zająć -wyjaśniła Małgorzata Woźniak, rzeczniczka MSWiA. Jak dodała,działania pracowników agencji ochrony “mogły doprowadzić do bezpośredniego zagrożenia dla obywateli”. – Decyzja MSWiA została poparta przez resort sprawiedliwości oraz Komendę Główną Policji – zaznaczyła Woźniak.

Za te działania chwalił Hannę Gronkiewicz-Waltz premier Donald Tusk

Skandaliczna pochwała przemocy, okrucieństwa i bezprawia.

Janusz Wojciechowski

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23445 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]