Apel polsko-amerykańskiej organizacji doradczej: Amerykańscy przedstawiciele nie mogą ingerować w wybory w Polsce

Aktualizacja: 2010-06-25 4:54 pm

Polsko-amerykańska organizacja doradcza Polish-American Advocacy Group, wydała komunikat, w którym wzywa “przedstawicieli Stanów Zjednoczonych do wstrzymania się od jakiejkolwiek ingerencji w wybory w Polsce”.

Komunikat, który przekazany został przez wszystkie najważniejsze sieci informacyjne w USA, wskazuje, że wizyta Sekretarza Stanu Hillary Clinton w Krakowie na dzień przed wyborami prezydenckim w Polsce, odbędzie się podczas tzw. ciszy wyborczej. “Wizyta Sekretarza Stanu będzie skupiała się na Komorowskim i konferencji Wspólnoty Demokracji, co tym samym de facto umożliwi Komorowskiemu kontynuownie swojej kampanii pomimo obowiązującego zakazu [podczas ciszy wyborczej]”.

Komunikat przypomina, że konferencja Wspólnoty Demokracji organizowana jest przez polskiego ministra spraw zagranicznych, który należy do tej samej partii co Komorowski. Co więcej, Komorowski ma zaplanowane swoje przemówienie podczas konferencji.

“Wzywamy Sekratarza Stanu i innych przedstwicieli USA do kontynuowania od dawna przestrzeganej, ponadpartyjnej umowy o nieingerencji. Amerykańscy przedstawiciele nie mogą pozwolić sobie aby zaangażować się do wewnętrznej polskiej polityki. Tego rodzaju poważny błąd poważyłby przyjaźń pomiędzy Ameryką a Polską i wywołałoby oburzenie wśród Polsko-Amerykańskich wyborców w USA.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie PR News Wire
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23411 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]