Zdemontowano pomnik Stalina w Gori

Aktualizacja: 2010-06-25 10:11 am

W gruzińskim Gori, rodzinnym mieście Stalina, 24 czerwca pod osłoną nocy zdemontowano jego pomnik w centrum miasta. Na mocy decyzji rady miejskiej zostanie on przeniesiony do muzeum Stalina, a na dotychczasowym miejscu ma powstać pomnik poległych w czasie wojny z Rosją w 2008 r. Rozbiórka pomnika Stalina spotkała się z negatywną reakcją wielu mieszkańców. Miejscowi dziennikarze twierdzą, że policja uniemożliwiała filmowanie rozbiórki i reakcji ludności.

2010.06.24, Interfax, www.apsny.ge, www.newsru.com

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23383 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]