Warszawa: homoseksualiści prowokacyjnie wykorzystują słowa Jana Pawła II

Aktualizacja: 2010-06-25 9:41 am

„Nie lękajcie się” – słowa Jana Pawła II stały się hasłem kampanii przed EuroPride w Warszawie – informuje „Źycie Warszawy”. – To środowisko chce specjalnie prowokować, a nie pokojowo manifestować – mówi Marek Makuch, szef klubu PiS w Radzie Warszawy. Europejska Parada Równości ma się odbyć w stolicy Polski 17 lipca br. Przeciwko tej homoseksualnej prowokacji protestuje także Stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi.

Nie chcemy obrażać Kościoła. Hasło to oddaje, co mamy na myśli. Chcemy, żeby geje z Europy nie bali się do nas przyjechać, a polscy – wyjść na ulicę. I żeby homofobi nie bali się różnorodności – tłumaczy Tomasz Bączkowski, jeden z organizatorów europarady.

To prowokacja, ale intelektualnie dopuszczalna. Te grupy mogą rzeczywiście się bać w wielu sytuacjach – uważa przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska (PO).

Urzędnicy już zastanawiają się nad zabezpieczeniem tej największej z dotychczasowych parad. Jak co roku przeciwnicy marszu organizują kontrę. Na paradę planują wysłać „czternastki” – grupy, które nie wymagają zgłoszeń w urzędzie miasta. Szykują też kontrakcję prawną – czytamy w „ŹW”

Szykujemy wnioski do prokuratury – zapowiada prezes Narodowego Odrodzenia Polski Adam Gmurczyk. – W prawie karnym jest zapis, że jeśli zbiorowisko stanowi zagrożenie medyczne z powodu choroby uczestników, tacy ludzie muszą być specjalnie oznaczeni. A wiadomo, że wśród homoseksualistów są zarażeni wirusem HIV – mówi.

Podobnie idee Parady Równości ocenia prof. Andrzej Zoll, były rzecznik praw obywatelskich. – Doświadczenia państw, w których obecnie dozwolona jest adopcja dzieci przez homoseksualistów, pokazują, że wszędzie pierwszym krokiem były parady gejów i lesbijek – zwraca uwagę.

Protest przeciwko organizowaniu w Warszawie homoseksualnej parady zainicjowało również Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. P. Skargi. Od czwartku, do mieszkańców stolicy trafiają ulotki z protestem w tej sprawie. SKCh, które przygotowało ponad 650 tys. ulotek, apeluje o wysyłanie protestów w tej sprawie do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Źródło: „Źycie Warszawy”, PiotrSkarga.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23377 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]