Palikot: “Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego”

Aktualizacja: 2010-06-24 9:50 pm

Janusz Palikot, wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej w wywiadzie udzielonym reporterowi przedstawiającemu się jako reprezentant mongolskiej telewizji U1Bator*, powiedział, że “Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego “.

Reporter odwiedził sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego zadając napotkanym osobom często humorystyczne pytania. Na pytanie skierowane do Janusza Palikota: “U mnie wilki jedzą moje owce… I chciałbym się spytać czy pan Komorowski mi pomoże i pójdzie ze mną na polowanie na wilki?”, padła jednak śmiertelnie poważna odpowiedź.

Palikot odpowiedział, że “Największym wilkiem polskiej polityki jest Jarosław Kaczyński. W związku z tym moja odpowiedź na pańskie pytanie jest: tak. Bronisław Komorowski pójdzie na polowanie na wilki. Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż… “

Wypowiedź Janusza Palikota w 2 minucie 35 sekundzie filmu jest kolejnym przykładem zwyrodnienia polskiej polityki i rządzącej partii PO. Wskazuje również, że reakcja Polaków na katastrofę smoleńską miała jednak bardziej sentymentalną podbudowę, spotęgowaną przez medialne sterowanie. W przeciwnym razie, tego typu wypowiedź spotkałaby się z licznymi protestami doprowadzającymi do eliminacji z życia publicznego ludzi wypowiadających takie słowa, a prokuratura zajęłaby się z urzędu wypowiedzią. Doprowadziała by również do odcięcia się Bronisława Komorowskiego nie tylko od wypowiedzi swojego kolegi, ale natychmiastowe zwolnienie go ze wszystkich zajmowanych funkcji. A najuczciwiej: wycofanie się samego Komorowskiego, który tym samym dowiódł by, że hasło wyborcze “Zgoda buduje” nie opiera się zasadach masońskiej Rewolucji Francuskiej, kiedy to przeciwnikom politycznym zafundowano gilotyny i szubienice.

Wypowiedź Janusza Palikota w 2 minucie 35 sekundzie filmu

 

* Według nowych informacji, cytowana “U1-Bator” nie jest oficjalną telewizją mongolską, jakkolwiek reporter tak właśnie się przedstawiał (zob. rozmowę ze Stanisławem Tymem w filmie powyżej), co samo w sobie powinno zostać napiętnowane w świecie dziennikarskim.  Reporter okazuje się być satyrykiem współpracującym z antypolskim prezenterem Szymonem Majewskim, i być może celowo sprowokoł tego typu wypowiedź. W żadnym razie  nie zmienia to jednak wymowy wypowiedzi Janusza Palikota.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Stona byłych działaczy WZZW
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23353 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]