Aktualizacja strony została wstrzymana

Wielka akcja najważniejszych rabinów Izraela: Nie zatrudniać arabskich pracowników!

27 najważniejszych rabinów izraelskich przyłączyło się do akcji i podpisało pod apelem przeciwko arabskim mieszkańcom. Akcja prowadzona jest pod hasłem: „Nie dawajcie im broni, nie dawajcie im traktorów, nie dawajcie im pracy!” („Don’t give them guns, don’t give them tractors, don’t give them jobs„) Motto jest rozwinięciem wezwania premierów Izraela – Rabina i Peresa: „Nie dawajcie im broni!”. Po niedawnym incydencie arabskiego robotnika, operatora buldożera, który rozjechał 3 Żydów, dodano do hasła człon: „Nie dawajcie im traktorów!”. W konsekwencji, dodano również wezwanie do nie zatrudniania arabskich pracowników.

W apelu wzywa się do jawnej dyskryminacji: „Żydowskie przywództwo powinno pracować nad tym, aby preferować żydowską siłę roboczą w każdym sektorze oraz aby zwrócić honor żydowskiemu pracownikowi. Już teraz, nawet bez właściwego żydowskiego przywództwa, musimy działać indywidualnie celem zaprzestania wspierania arabskich wrogów. Każdy z nas osobna musi co najmniej powziąć odpowiednie kroki celem wzmocnienia żydowskich pracowników i nie wspierania wrogów Izraela. Jako pierwszy praktyczny krok, wzywamy do zaprzestania zatrudniania wrogów w naszych domach, do skończenia z zakupami u wrogów oraz do nie zatrudniania wrogów.”

Wśród 27 rabinów podpisujących się pod dyskryminującym apelem, są m.in. rabin Yitzchak Ginzburg, rabin Meir Mazuz, rabin Chaim HaCohen (rabin-Kabalista, znany jako Chalban), rabin Yitzchak HaLevy, rabin Elyakim Levanon, rabin Dov Lior, rabin Yisrael Ariel, rabin Moshe Tzuriel oraz synowie b. głównego rabina Izraela Żydów sefardyjskich – rabin Yaakov Yosef i Shmuel Eliyahu.

Wielka manifestacja przeciwko Arabom i ich prawami do pracy oraz do zwyklej egzystencji, prowadzona pod nazwą „Tylko żydowscy pracownicy!” („Only Jewish Labor„) ma odbyć się w najbliższą niedzielę w Jerozolimie.

 

.