Chile: agresja na księdza rozdającego Komunię

Aktualizacja: 2010-06-23 10:36 pm

Do niebywałej agresji na kapłana rozdającego Komunię doszło w archidiecezji Puerto Montt na południu Chile. 18 czerwca podczas wieczornej Mszy w parafii Calbuco ks. José Francisco Nuñez Calisto został zraniony nożem przez młodego mężczyznę w wieku ok. 30 lat, stojącego w kolejce do Komunii. Napastnika zaraz ujęto, a księdza przewieziono do szpitala i zoperowano. Parafianie modlą się o powrót swego proboszcza do zdrowia i o zadośćuczynienie profanacji Najświętszego Sakramentu. Abp Cristián Caro zapowiedział, że archidiecezja wniesie do sądu skargę na napastnika, ale też zapewnił o modlitwie w jego intencji.

ak/ www.catholicculture, www.arzobispadodepuertomontt

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23293 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]