Szwedzcy dokerzy rozpoczęli bojkot przeładunku izraelskich towarów

Aktualizacja: 2010-06-23 3:01 pm

Zgodnie z zapowiedzią sprzed trzech tygodni, szwedzki związek zawodowy dokerów portowych (The Swedish Dock Workers UnionHamnarbetarförbundet) rozpoczął w środę bojkot i blokadę izraelskich towarów, w proteście przeciwko brutalnej napaści na statki “Flotylli Wolności”, płynące z pomocą humanitarną dla mieszkańców Strefy Gazy.

Blokada, obejmująca nie tylko towary izraelskie, ale wszystkie towary przywożone statkami izraelskimi, ma potrwać prawie tydzień i zakończyć się 29 czerwca br.

Szef związków zawodowych Björn A. Borg wezwał również do przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa w sprawie zabójstwa przez komandosów izraelskich przeprowadzających atak na statki znajdujące się na międzynarodowych wodach, dziewięciu pro-Palestyńskich aktywistów.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie The Local
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23274 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]