Aktualizacja strony została wstrzymana

Rozpijana Ukraina

W wieku szkolnym ponad 90% dzieci ukraińskich piją w większym lub mniejszym stopniu alkohol. W wieku od 14 lat dzieci piją mocne alkohole – przede wszystkim wódkę. Regularnie pije alkohol w wieku 13-14 lat ponad 9% dzieci ukraińskich – taką alarmującą statystykę opublikował ukraiński Instytut Badań Socjalnych im. Oleksandra Jaremenki. Około 3% chłopców i 1% dziewcząt ukraińskich mają diagnozę alkoholików. Statystyczny wiek tych alkoholików – 14-15 lat, ale wiek dzieci alkoholików ma tendencję stałego odmładzania. Natomiast w wieku przedmaturalnym 17 lat co piąty chłopiec i co siódma dziewczynka prawie codziennie pije alkohol.

Przyczynami rozpijania małoletnich na Ukrainie eksperci medyczni nazywają dostępność alkoholu dla dzieci. Dziecko w wieku nawet 10-12 lat nie ma problemów z nabyciem piwa lub innych napoi alkoholowych w sklepie. Trochę starsi dzieci mogą bez żadnych przeszkód kupić mocne alkohole. Nawet w programach sportowych w telewizji non stop leci reklama wódek i piwa. W tej tragicznej sytuacji – nikt z decydentów ukraińskich nie widzi problemu. Totalne rozpijanie dzieci – to zwykła rzecz w codzienności ukraińskiej. Społeczeństwo, w którym nie ma żadnej różnicy między dobrem a złem, władze patrzą na wielu problemów przez palce, bo ważna jest tylko kasa. Ukraina dziś posiada pierwsze miejsce w Europie po alkoholizmu dzieci. Czyżby dzieci to nie przyszłość narodu, który wymiera w przyspieszonym tempie? Ukraińcy teraz bez różnic wiekowych piją gorzej i więcej niż sławni z tego Moskale.

Dno upadku nie ma granic. Ale zamiast winić w takiej degradacji samych siebie, świadomi Ukraińcy obarczają winą Żydów, Rosjan, Chińczyków… Brak krytycznego podejścia do własnego narodu powoduje, iż niczego się nie robi w kraju, aby zapobiec alkoholizmowi i narkomanii. Rozpijane i rozbite rodziny są na każdym kroku tak na zachodzie jak i na wschodzie kraju. I tak strasznie zdegradowana i zdziczała Ukraina widzi siebie w rodzinie narodów europejskich.

Czy z tego chaosu nazywanego demokracją ukraińską wyłoni się coś lepszego niż zboczony zbrodniarz Bandera? Ukraińcy to naród bardzo utalentowany, bo potrafi ze wszystkiego złego wybrać zło najgorsze. I dlatego ten naród tyle wieków nie miał własnej państwowości. Ale obecny rządy i powszechna demoralizacja kraju tylko potwierdza fakt, iż Pan Bóg za wcześnie zmiłował się nad Ukraińcami i darował temu narodowi niepodległość, którą ten naród nie potrafi zagospodarować.

Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów

Za: Blog ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego | http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=3099&PHPSESSID=bef847adfed739562d1bea3fb6a06847