Aktualizacja strony została wstrzymana

Bp Egger poinformował papieża o aferze z bluźnierczą rzeźbą

Polemika wokół „ukrzyżowanej żaby”, dzieła niemieckiego rzeźbiarza Martina Kippenbergera, wystawionej w muzeum w Bolzano w Górnej Adydze, była jednym z tematów rozmowy tamtejszego ordynariusza, bp. Wilhelma Eggera z przebywającym na wypoczynku w Bressanone Benedyktem XVI. Poinformował o tym na specjalnej konferencji prasowej sam hierarcha.

Mówił on papieżowi, że kontrowersyjna rzeźba „wywołała w diecezji zamęt, nieomal pospolite ruszenie”. Jak donoszą agencje, od sześciu dni przewodniczący rady regionu Górnej Adygi, Franz Pahl prowadzi protestacyjną głodówkę przeciwko temu rzekomemu dziełu sztuki, domagając się jego natychmiastowego usunięcia z muzeum. Pahl był wczoraj w Bolzano wśród witających Benedykta XVI wiernych, zanim odjechał on samochodem do Bressanone.

W dyskusji zabrał też głos przewodniczący władz regionalnych Luis Durnwalder, który uważa, że należy się liczyć z głosami protestu. Nie brakuje też zwolenników wystawienia „żaby”, którzy w tym samym czasie demonstrowali pod budynkiem muzeum, twierdząc, że „Włochy to nie Watykan”.

Bp Egger mówił też wczoraj papieżowi o sprawie miejscowego księdza, oskarżonego o pedofilię. Został on uniewinniony w pierwszej instancji i uznany winnym w drugiej. Obecnie oczekuje na ostateczny wyrok Sądu Najwyższego. Ordynariusz Bolzano-Bressanone podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że jedyną podstawą do oskarżenia kapłana o fakty, które miały mieć miejsce dziesięć lat temu, jest zeznanie kobiety, która przechodzi terapię psychoanalizy.

Źródło: KAI

 

Za: PiotrSkarga.pl

Skip to content