Clinton u boku, Owsiak na ulicach

Aktualizacja: 2010-06-23 12:04 pm

Hillary Clinton przyleci do Krakowa na dzień przed drugą turą głosowania. Pokaże się u boku Bronisława Komorowskiego.

Przed drugą turą w Krakowie odbędzie się konferencja z okazji 10-lecia Wspólnoty Demokracji, zrzeszającej szefów dyplomacji ponad stu krajów. Pod Wawel zawita cała plejada VIP-ów. Hillary Clinton już potwierdziła swoją wizytę. “Przyleci 2 lipca wieczorem i zostanie do 4 lipca rano” – powiedział “Dziennikowi Gazecie Prawnej” rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. W Krakowie pojawi się także John McCain, były konkurent Baracka Obamy oraz Bronisław Komorowski. Sztab kandydata Platformy zapewnia, że spotkanie nie będzie miało wymiaru politycznego i było planowane od wielu miesięcy. Wizyta Hillary Clinton w Krakowie na dzień przed drugą turą wyborów to “przypadek” – tłumaczyła w rozmowie z TVN24 Julia Pitera.

To nie jedyna atrakcja, która “przypadkiem” zbiega się z terminem wyborów. 4 lipca Jurek Owsiak wypuści na ulice Polski młodych ludzi, aby ci zbierali dla powodzian. Wielu jednak twierdzi, że WOŚP zagra dla Komorowskiego, bo Owsiak nigdy nie ukrywał się ze swoimi sympatiami politycznymi. “Zastanawialiśmy się bardzo nad tą datą. Pierwszy weekend lipca zbiega się z wyborami, więc do 20:00 będzie cisza wyborcza. Wiem, jakie dla mediów to okropne, gdy cały dzień trzeba milczeć o najważniejszym wydarzeniu dnia. Dlatego stwierdziłem, że świetnie się składa: wypełnimy tę ciszę pomocą dla powodzian. Media będą o nas mówić” – tłumaczył Owsiak.

Dopytywany, czy powie w takim razie „Głosujta, jak chceta”, odparł: “Powiem: Wybór należy do was, ale trzeba do cholery pójść oddać głos. Jesteście free. Możecie iść na plażę przed pójściem do lokalu wyborczego, na grilla zaraz potem. Ale trzeba iść” – czytamy w “Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Niezależna.pl (“Dziennik Gazeta Prawna”, tvn24.pl)

Za: Gazeta Polska -- [Org. tytuł: « Clinton u boku, Owsiak na ulicach»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23262 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]