Aktualizacja strony została wstrzymana

Włoski sposób na kryzys? Zalegalizować prostytucję

Obciążenie włoskich prostytutek podatkami to pomysł, który wywołał prawdziwą burzę zarówno we włoskich mediach jak i w parlamencie. Pomysłodawcy widzą w nim duże zyski dla państwa, przeciwnicy ostrzegają, że to de facto legalizacja procederu.

Cięcia, zamrażanie płac i zmniejszanie zatrudnienia w sektorze publicznym to tylko część projektu włoskiej ustawy „oszczędnościowej”, która po wakacjach trafi do parlamentu. Wśród zgłaszanych do niej poprawek największe emocje wzbudziła propozycja senatora Lucio Malana z partii premiera Silvia Berlusconiego Lud Wolności, by opodatkować prostytutki – donosi „Rzeczpospolita”.

Prostytutki w zamian za zasilenie budżetu odprowadzanymi podatkami mogłyby znów legalnie uprawiać proceder w domach publicznych (czego zabroniono ustawą z 1958 r.). Mogłyby liczyć na emeryturę i bezpłatną opiekę lekarską. Senator Malana wylicza, że co roku prostytucja generuje obroty w wysokości ponad miliarda euro, a zyski zamiast do państwa wpadają do kieszeni sutenerów i mafiozów.

Poprawka senatora wywołała falę dyskusji wśród polityków oraz we włoskich mediach. Zdaniem krytyków pomysłu w ten sposób państwo zalegalizowałoby prostytucję. Usprawiedliwiając się kryzysem, przejęłoby rolę sutenera.

AJ/Rp.pl

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/wloski_sposob_na_kryzys_zalegalizowac_prostytucje

Skip to content