Aktualizacja strony została wstrzymana

Źenująca dyskusja w sejmiku zachodniopomorskim: Platforma nie kwapi się do zapłacenia za wieniec złożony na grobie ś.p. Lecha Kaczyńskiego

W szczecińskim sejmiku wojewódzkim rozgorzał spór o to kto ma zapłacić za wieniec złożony na grobie ś.p. Lech Kaczyńskiego na Wawelu.

Przewodniczący delegacji Tomasz Wywioł (Samoobrona) twierdzi, że od miesiaca monituje do marszałka województwa, Władysława Husejko (PO, wcześniej – Unia Wolności) o zwrócenie uwagi na tę sprawę.

Kwiaciarnia wystawiła za wieniec fakturę na 500 złotych, lecz do zapłacenia władze nie kwapią się. Husejko tłumaczy się, że „o niczym nie wiedział”. Przewodniczący sejmiku zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz (PO) dodaje, że „nie ma upoważnienia” do zapłacenia faktury.
Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca klubu PiS podsumowuje całe zajście określając je mianem „żenujące”. Klub PiS zadeklarował się, że chętnie pokryje koszty wieńca.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Glos szczecinski | http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100623/SZCZECIN/359866754

Skip to content