Południowa Dakota: Skazanemu żydowskiemu mordercy nie smakują więzienne potrawy koszerne

Aktualizacja: 2008-07-29 12:39 pm

Sąd Najwyższy stanu Południowa Dakota przychylił się do ponownego rozpatrzenia pozwu wytoczonego przez skazanego przestępcę żydowskiego, który domaga się specjalnie sprowadzanych posiłków koszernych, pomimo tego, że kuchnia więzienna oferuje potrawy koszerne.

Charles Sisney, żydowski morderca odbywający karę pozbawienia wolności w więzieniu stanowym w Sioux Falls twierdzi, że naruszone zostały jego prawa do dostępu do prawidłowo przygotowanych posiłków koszernych. W przypadku uwzględnienia pozwu, odrzuconego wcześniej przez sąd niższej instancji jednak na nowo rozpatrywanego przez Sąd Najwyższy w decyzji z dnia 23 lipca br., skazany morderca będzie miał prawo do specjalnie sprowadzanej koszernej żywności.

Osiem lat temu władze więzienne podpisały umowę o dostępie do koszernej żywności dla wszystkich żydowskich skazanych. Półtora roku temu zdecydowały o wprowadzeniu koszernej żywności przygotowywanej przez kuchnię więzienną, zamiast sprowadzania specjalnie pakowanych posiłków koszernych.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2321 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]