Amsterdam: Policjanci będą przebierać się za ortodoksyjnych Żydów celem prowokowania i “walki z antysemityzmem”

Aktualizacja: 2010-06-22 12:36 pm

Burmistrz Amsterdamu, Lodewijk Asscher rozważa możliwość przebierania policjantów za… ortodoksyjnych Żydów celem, jak się określa “walki z antysemityzmem” – podaje holenderski dziennik Het Parool.

Pomysł pochodzi od parlamentarzysty, Ahmeda Marcoucha, oficjalnie muzułmańskiego działacza, znanego z liberalnych poglądów, organizatora pochodów gejowskich, i wspierany jest przez żydowską organizację The Centre for Information and Documentation Israel – CIDI. Policyjni przebierańcy z doklejonymi brodami, pejsami, narzuconymi chałatami oraz myckami i kapeluszami na głowach, mają za zadanie prowokować tzw. antysemickie zachowanie mieszkańców Holandii.

Jak stwierdza dziennik Dutch News, policja holenderska już przebiera swoich funkcjonariuszy za gejów celem “łapania homofobów”.

Z różnych stron świata docierają informacje o tzw. incydentach antysemickich, których sprawcami okazywali się wykrywani przez policję Żydzi. Jak stwierdzają największe autorytety żydowskie, w tym przywódcy organizacji żydowskich, antysemityzm stanowi jeden z najważniejszych bodźców scalania diaspory żydowskiej. W przypadku braku takowych incydentów, sami Żydzi skłonni są do ich kreowania.

W Holandii, jak i w innych krajach świata, obywatele dostrzegają coraz wyraźniej, że wiele kluczowych dziedzin życia – polityka, finanse, media, wymiar sprawiedliwości, lecz także i zorganizowany świat przestępczy – w dużym stopniu, a często w wielokrotnej nadreprezetancji, zdominowane są przez osoby pochodzenia żydowskiego. Reakcja przeciętnych obywateli obraca się następnie przeciwko ortodoksyjnym Żydom jako najbardziej widocznym reprezentantom diaspory żydowskiej. W Holandii zanotowano w 2009 roku 98 incydentów “werbalnej agresji” przeciwko Żydom.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Dutch News | parool.nl
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23202 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]