Aktualizacja strony została wstrzymana

Włochy bronią się przed gangami cygańskimi

Włoski minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni zwrócił się do rządu o zaaprobowanie i wprowadzenie „ogólnokrajowego stanu wyjątkowego celem przeciwdziałania nadzwyczajnemu napływowi imigrantów”. Minister początkowo nie ujawnił szczegółów konieczności wprowadzenia tak nadzwyczajnych środków, jakkolwiek prośbę ministra tłumaczy się skutkami samowoli ludności cygańskiej („Romów”) i dokonywanych przez gangi cygańskie licznych przestępstw. Parlament włoski zaaprobował w zeszłym tygodniu konieczność przeprowdzenia ewidencji Cyganów poprzez zbieranie odcisków palców i zdjęć wszystkich dorosłych oraz dzieci powyżej 14 roku życia.

Wielu Cyganów opuściło już Włochy, co przyznaje Massimo Converso z organizacji cygańskiej: „Otrzymaliśmy informacje, że wiele setek Romów mieszkających na nielegalnych polach kampingowych, opuściło już kraj z obawy przed planowaną ewidencją.”

Problem z przestępczością ludności cygańskiej dotyka nie tylko Włochy, ale całą Europę. W irlandzkim piśmie Independent opisywane są gangi cygańskie złożone nawet z 12-latków, okradających turystów w Glasgow, Dublinie czy Edynburgu. „Gangi są organizowane i koordynowane na skalę całego obszaru Europy” – pisze irlandzki dziennik.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Skip to content