Włochy bronią się przed gangami cygańskimi

Aktualizacja: 2008-07-29 11:21 am

Włoski minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni zwrócił się do rządu o zaaprobowanie i wprowadzenie “ogólnokrajowego stanu wyjątkowego celem przeciwdziałania nadzwyczajnemu napływowi imigrantów”. Minister początkowo nie ujawnił szczegółów konieczności wprowadzenia tak nadzwyczajnych środków, jakkolwiek prośbę ministra tłumaczy się skutkami samowoli ludności cygańskiej (“Romów”) i dokonywanych przez gangi cygańskie licznych przestępstw. Parlament włoski zaaprobował w zeszłym tygodniu konieczność przeprowdzenia ewidencji Cyganów poprzez zbieranie odcisków palców i zdjęć wszystkich dorosłych oraz dzieci powyżej 14 roku życia.

Wielu Cyganów opuściło już Włochy, co przyznaje Massimo Converso z organizacji cygańskiej: “Otrzymaliśmy informacje, że wiele setek Romów mieszkających na nielegalnych polach kampingowych, opuściło już kraj z obawy przed planowaną ewidencją.”

Problem z przestępczością ludności cygańskiej dotyka nie tylko Włochy, ale całą Europę. W irlandzkim piśmie Independent opisywane są gangi cygańskie złożone nawet z 12-latków, okradających turystów w Glasgow, Dublinie czy Edynburgu. “Gangi są organizowane i koordynowane na skalę całego obszaru Europy” – pisze irlandzki dziennik.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2320 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]