Amerykański Czerwony Krzyż ukarany przez FDA za nieprawidłowe przetwarzanie produktów z krwi

Aktualizacja: 2010-06-18 11:46 am

Amerykańska rządowa Agencja ds. Źywności i Leków (Food and Drug AdministrationFDA), nałożyła karę w wysokości 16 milionów dolarów na Amerykański Czerwony Krzyż (ARC), za “niedostosowanie się do federalnych regulacji prawnych przy pobieraniu i przetwarzaniu produktów z krwi”.

Pomimo surowej kary, FDA w swoim oświadczeniu pisze, że “nie znaleziono żadnych dowodów na to, że przewinienia Czerwonego Krzyża stanowią jakiekolwiek zagrożenie dla pacjentów i zapas krwi uznany jest za bezpieczny”.

FDA pochwalił jednocześnie Amerykański Czerwony Krzyż za wysiłki kierownictwa w poprawie problemów z jakością. Zaznaczono, że ARC uczynił kolejny krok naprzód w kierunku skorygowania wytkniętych przez Agencję Źywności i Leków niedociągnieć.

Kierownictwo Amerykańskiego Czerwonego Krzyża wystosowało oświadczenie, w którym pisze, że kara została nałożona niesłusznie. “Jesteśmy rozczarowani tym, że FDA uważał za konieczne nałożenie na nas kary za wykroczenia sprzed wielu lat [których] aż 98 procent zidentyfikowanych zostało przez FDA w 2008 roku i wcześniej.”

Amerykański Czerwony Krzyż ukarany został w poprzednich latach przez FDA karami sięgającymi 23 miliony dolarów, jednak w znacznym stopniu poprawił swoją działalność i proces pobierania krwi. Jak twierdzi w oświadczeniu, sporne próbki dotyczą zaledwie 0,0775 procenta wszystkich produktów z krwi. ARC pobiera i przetwarza rocznie około 43 procent całego krajowego zaopatrzenia w krew, co przekłada się na 6,5 miliona jednostek krwi  rocznie. Krew przetwarzana jest na około 9,5 miliona produktów wykorzystywanych do transfuzji.

Przed zaledwie trzema dniami Federalny Komitet Doradczy ds. Bezpieczeństwa i Dostępności Krwi (ACBSA) przegłosował zakaz oddawania krwi przez aktywnych homoseksualistów. Niestety po stronie “dyskryminowanych gejów” stanął właśnie Amerykański Czerwony Krzyż, którego kierownictwo uważa, że procedury są na tyle doskonałe, że zarażona wirusem HIV krew jest na czas wyłapywana i podlega selekcji. Krytycy jednakże wskazują na niezaprzeczalny fakt, iż testy na HIV nie są często w stanie wykryć zakażenia aż do 6 miesięcy od zarażenia.

Amerykański Czerwony Krzyż przed wieloma laty przejęty został przez lewicowe środowiska, pozostające w wielu aspektach lokalnej i globalnej polityki pod wpływem lobby syjonistycznego, najbardziej wpływowego politycznie, finansowo, prawnie i gospodarczo lobby w Stanach Zjednoczonych. To właśnie w wyniku agresywnej postawy ARC, zmuszono Międzynarodowy Czerwony Krzyż do zaaprobowania i wprowadzenia w 2006 roku nowych znaków tej organizacji:  izraelskiego Megan David Adomi (MDA) oraz Palestyńskiego Stowarzyszenia Czerwonego Półksiężyca (PRCS). Jednocześnie, na podstawie ustaleń z grudnia 2005 roku, wprowadzono nowy znak zwany Czerwonym Diamentem (Red Diamond, Czerwony Kryształ).

Obserwatorzy obawiają się, że w przyszłości “ofensywny” znak krzyża zostanie powszechnie zastąpiony “uniwersalnym” Czerwonym Diamentem, a w wielu regionach rozprzestrzeni się Gwiazda Dawida Megan David Adomi.

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie ARC | FDA
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23065 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]