Niemcy: sąd orzekł, że małżeństwo może istnieć tylko pomiędzy mężczyzną i kobietą

Aktualizacja: 2010-06-17 1:54 pm

Niemiecki sąd postanowił ostatnio nie uznać małżeństwa zawartego w Kanadzie przez dwóch pederastów. Sędzia orzekł, że małżeństwo może istnieć tylko pomiędzy jednym mężczyzną i jedną kobietą, a związek zawarty przez dwóch mężczyzn poza granicami Niemiec, w kraju uważany jest za związek partnerski.

Pederasta Andreas Boettcher z Niemiec udał się wraz ze swoim partnerem z Hiszpanii do Kanady w lipcu 2006 r., by tam zawrzeć „małżeństwo”. Para wróciła do Niemiec i zwróciła się z wnioskiem do sądu administracyjnego w Berlinie o uznanie ich „małżeństwa”, gdyż uznania go odmówiły im lokalne władze. Wcześniej para zarejestrowała swój związek w Hiszpanii.

Sąd administracyjny odmówił uznania „małżeństwa” osób tej samej płci mówiąc, że zgodne z prawem niemieckim jest to związek partnerski.

W sierpniu 2001 r. Niemcy przyjęły ustawę zezwalająca pederastom i lesbijkom na rejestrację swoich związków. Nie zgodzono się jednak nazwać ich małżeństwem. Niemniej jednak związki partnerskie w praktyce cieszą się takimi samymi przywilejami jak małżeństwa. W 2009 r. Federalny Trybunał Konstytucyjny postanowił, przy okazji rozpatrywania sprawy dotyczącej korzyści emerytalnych przysługujących drugiemu partnerowi homoseksualnemu, że zarówno pary heteroseksualne, jak i homoseksualne mają takie same prawa i obowiązki w tym względzie. 

W marcu tego roku Senat ogłosił, że zostanie wniesiony projekt ustawy o tzw. małżeństwach tej samej płci.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23024 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]