Wyroki głośne, wyroki ciche

Część salonu24 i cały TVN24 żyje orzeczeniem sądu nakazującym Jarosławiowi Kaczyńskiemu sprostowanie swojej kampanijnej wypowiedzi o prywatyzacji służby zdrowia.

No cóż, wyrok jak wyrok, a polskie sądy jak to polskie sądy. Mam o nich wyrobione zdanie.

Zastanawia mnie jednak, że w polskich mediach sprawy sądowe dzielą się na „głośne” i „ciche”, a media zamiast informować, grają informacją.

Czy ktoś wie, jak kończą się kolejne akty oskarżenia formułowane przez prokuratury przeciwko Zbigniewowi Ziobro? Radzę sprawdzić, bo „wiodące media” na pewno nie będą tego nagłaśniać.

Czy ktoś wie, że wypowiedź Bronisława Komorowskiego przed kamerami, okraszona cynicznym uśmieszkiem, o tym jakoby: „Antoni Macierewicz seryjnie przegrywa proces sądowe” to zwykłe bezczelne kłamstwo?

Macierewicz, owszem, seryjnie, ale wygrywa proces za procesem, w tym i te wytoczone mu przez ITI, śp. Wejcherta czy Waltera. Czy TVN24 o tym informuje?

A teraz kolejny cichy sądowy wyrok sprzed tygodnia:

Ryszard Kalisz ma przeprosić Zbigniewa Ziobrę za wypowiedź, że minister sprawiedliwości w rządzie PiS popełnił przestępstwo, ujawniając prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu akta śledztwa w sprawie mafii paliwowej. Sąd nakazał złożenie przeprosin w TVN, „Superstacji” i „Rzeczpospolitej” oraz wpłatę 30 tys. zł na rzecz stowarzyszenia Katon – założonego m.in. przez samego Ziobrę.

Mirosław Kokoszkiewicz

Za: Kokos26 | http://kokos.salon24.pl/195119,wyroki-glosne-wyroki-ciche

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content