Departament Obrony USA wpisał 6 uczniów szkoły katolickiej na listę terrorystów

Aktualizacja: 2006-01-10 12:00 am

Departament Obrony USA wpisał 6 uczniów szkoły katolickiej na listę terrorystów. Według niedawno zdobytego 400-stronicowego dokumentu ujawnionego przez stację NBC News, na liście zawierającej nazwiska 1500 osób podejrzanych o terroryzm, znaleźli się uczniowie katolickiej szkoly Vanier Catholic Secondary School wraz z ich wychowawcami. Na listę wpisani zostali po demonstracji, w której uczestniczyli we wrześniu 2004 roku przed jednostką wojskową Delta Junction, wyrażając swój sprzeciw wobec planów rozlokowania w jednostce Fort Greely pocisków dalekiego zasięgu.

Wkrótce po uczestnictwie w demonstracji, studenci “uzbrojeni” w ręcznie napisane plakaty wpisani zostali na przez DOD na listę potencjalnych terrorystów zagrażających bezpieczeństwu państwa. Nazwiska studentów zostały z listy wykreślone dopiero po stwierdzeniu, iż “demonstracja miała charakter pokojowy”.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]