Fotoblog WANDEA – interesująca propozycja, nowatorski sposób przywracania normalności

Vendée, a po polsku Wandea, to kraina leżąca nad Atlantykiem w zachodniej części Francji, na południe od ujścia Loary. Jest to miejsce pierwszego nowożytnego ludobójstwa, co ciekawe dokonanego przez wynalazców tzw. „praw człowieka”.

W Roku Pańskim 1793 Wandea zbuntowała się przeciwko laickiemu totalitaryzmowi rewolucji antyfrancuskiej. Z Bogiem i Królem na sztandarach oraz z emblematem Najświętszego Serca Jezusa na piersiach wandejska armia powstańcza [ok. 40 tysięcy ludzi] ruszyła do walki z młodą Republiką. Starły się wtedy dwie Francje: tradycyjna, rycerska, chrześcijańska, rojalistyczna – z Francją ateistyczną, rewolucyjną, postępową. Po początkowych zwycięstwach armia powstańcza zaczęła ponosić klęski, aż ostatecznie została pokonana i wycięta niemal do nogi w bitwie pod Savenay. Wtedy do pozbawionej obrony Wandei władze Republiki Francuskiej skierowały kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy, którzy mieli rozkaz eksterminacji całej ludności departamentu. Nie oszczędzano nikogo, listy zabitych pełne są kobiet i dzieci. Szacuje się, że w imię postępu wymordowano wtedy około 400 tysięcy ludzi, czyli mniej-więcej połowę ludności Wandei. Reszta przetrwała ukryta w lasach, wielu prowadziło walkę partyzancką ramię w ramię z Szuanami z Bretanii i Normandii.

http://www.photoblog.pl/vendee

Absurdalna ideologia katów Wandei panuje dzisiaj niepodzielnie w całej cywilizacji zachodniej, tymczasem wartości Wandejczyków są cały czas zwalczane, a broni ich coraz mniejsza grupa ludzi – głównie organizacje monarchistyczne, niszowe pisma i portale kontrrewolucyjne, partie polityczne oscylujące wokół 1% poparcia i naprawdę nieliczni politycy z głównych partii. Dlatego chwytam za klawiaturę, wstawiam powstańczy emblemat Sacré-CÅ“ur na avatara i ruszam na wojnę z Rewolucją. Niniejszy blog jest moją małą rebelią przeciwko zalewającej nas zewsząd fali lewicowej ideologii. Jest moim lasem wandejskim, ostoją zdrowego rozsądku i zapomnianych wartości, bastionem Ciemnogrodu.

Fotoblog WANDEA został wystawiony w konkursie na najlepszy fotoblog roku 2010 serwisu fotograficznego SwiatObrazu.pl

Jeśli uważasz fotoblog WANDEA za godny wsparcia – a za tak cenną inicjatywę i nowe podejście do multimedialnej prezentacji wydarzeń przeszłości i czasów obecnych, wsparcie się należy – ZAGŁOSUJ w Konkursie tutaj: http://www.swiatobrazu.pl/…

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Fotoblog Wandea | http://www.photoblog.pl/vendee

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content