Aktualizacja strony została wstrzymana

Białoruś mądrzejsza niż reszta „cywilizowanego” świata: Elton John zaśpiewa, jeśli będzie wystarczająco przyzwoity

Teksty homoseksualnego piosenkarza Eltona Johna zbada pod względem przyzwoitości białoruska Rada ds. Moralności. Dopiero potem zdecyduje, czy brytyjski muzyk otrzyma pozwolenie na koncert w Mińsku.

Zaplanowany na 26 czerwca koncert Eltona Johna stoi pod znakiem zapytania – informuje „Rzeczpospolita”. O konieczności prewencyjnej ekspertyzy powiedział agencji Interfax szef białoruskiej Rady Społecznej ds. Moralności Nikołaj Czerginiec.

Czerginiec nie ukrywał niewielkiego zainteresowania twórczoscią brytyjskiej gwiazdy, zwłaszcza gdy dziennikarz uświadomił mu, że Elton John jest zdeklarowanym homoseksualistą, który twierdzi, że „Jezus był gejem”.

Strażnik białoruskiej moralności nie wahał się odpowiedzieć rozmówcy, co myśli o takich poglądach. – Jezus Chrystus nauczał o miłości mężczyzny i kobiety. Adam i Ewa nie należeli do jednej płci i dzięki temu przyszli na świat wszyscy ludzie, również ci, którzy preferują związki homoseksualne – oświadczył.

AJ/Rp.pl

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/bialorus_elton_john_zaspiewa_jesli_bedzie_wystarczajaco_przyzwoi | Białoruś: Elton John zaśpiewa, jeśli będzie wystarczajÄ…co przyzwoity

Skip to content