ONZ chce, by w Polsce zabijano więcej dzieci

Aktualizacja: 2010-06-8 9:19 am

Ostry atak na polskie prawo chroniące ludzkie życie przypuścili przedstawiciele Rady Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie. Polska została skrytykowana za utrzymywanie przywilejów dla Kościoła katolickiego i egzekwowanie klauzuli sumienia, która pozwala pracownikom służby zdrowia odmawiać aborcji z powodu własnego światopoglądu.

Raport, przedłożony radzie przez Anand Grover, zawiera – jak pokreśla Pat Buckley, działacz „Brytyjskiego Stowarzyszenia na rzecz ochrony Nienarodzonych” (SPUC) – „radykalny atak na Polskę za jej stanowisko pro-life, ochronę prawa do własnego sumienia i sprzeciw wobec wprowadzania edukacji seksualnej”.

Dyrektor SPUC John Smeaton określa raport „kłamliwym” i podkreśla, że był on pisany pod dyktando lobbystów aborcyjnych, którzy chcą przekonać, że klauzula sumienia zagraża życiu kobiet.

Raport zawiera uwagi Komitetu na rzecz Eliminacji Dyskryminacji Kobiet (CEDAW), który uznaje, że polskie prawo jest sprzeczne z artykułem 12 konwencji ONZ, gwarantującym równy dostęp do służby zdrowia, a w szczególności aborcji czy sterylizacji. CEDAW domaga się również, by Polki miały prawo do poznania badań na temat konsekwencji nielegalnych aborcji i ich wpływu na zdrowie kobiet.

Autorzy raportu dyskretnie pominęli jednak informację o tym, że CEDAW jest jedną z najbardziej aktywnych organizacji proaborcyjnych działających przy ONZ. Jest znane m.in. z tego, że krytykuje Maltę, Polskę czy Irlandię, które inaczej, niż pozostałe kraje Unii Europejskiej, ograniczają możliwość zabijania nienarodzonych.

Ł.A/LifeSiteNews

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=22703 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]