ONZ chce, by w Polsce zabijano więcej dzieci

Ostry atak na polskie prawo chroniące ludzkie życie przypuścili przedstawiciele Rady Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie. Polska została skrytykowana za utrzymywanie przywilejów dla Kościoła katolickiego i egzekwowanie klauzuli sumienia, która pozwala pracownikom służby zdrowia odmawiać aborcji z powodu własnego światopoglądu.

Raport, przedłożony radzie przez Anand Grover, zawiera – jak pokreśla Pat Buckley, działacz „Brytyjskiego Stowarzyszenia na rzecz ochrony Nienarodzonych” (SPUC) – „radykalny atak na Polskę za jej stanowisko pro-life, ochronę prawa do własnego sumienia i sprzeciw wobec wprowadzania edukacji seksualnej”.

Dyrektor SPUC John Smeaton określa raport „kłamliwym” i podkreśla, że był on pisany pod dyktando lobbystów aborcyjnych, którzy chcą przekonać, że klauzula sumienia zagraża życiu kobiet.

Raport zawiera uwagi Komitetu na rzecz Eliminacji Dyskryminacji Kobiet (CEDAW), który uznaje, że polskie prawo jest sprzeczne z artykułem 12 konwencji ONZ, gwarantującym równy dostęp do służby zdrowia, a w szczególności aborcji czy sterylizacji. CEDAW domaga się również, by Polki miały prawo do poznania badań na temat konsekwencji nielegalnych aborcji i ich wpływu na zdrowie kobiet.

Autorzy raportu dyskretnie pominęli jednak informację o tym, że CEDAW jest jedną z najbardziej aktywnych organizacji proaborcyjnych działających przy ONZ. Jest znane m.in. z tego, że krytykuje Maltę, Polskę czy Irlandię, które inaczej, niż pozostałe kraje Unii Europejskiej, ograniczają możliwość zabijania nienarodzonych.

Ł.A/LifeSiteNews

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/onz_chce_by_w_polsce_zabijano_wiecej_dzieci

Skip to content