Aktualizacja strony została wstrzymana

Kultura młodzieżowa często przemyca treści okultystyczne i satanistyczne

Kultura młodzieżowa mówi o śmierci Boga, trzeba mówić o Zmartwychwstaniu. Młodzi są w stanie wybrać życie, gdy dostrzegą jak bardzo manipuluje się ich inteligencją – przekonywał ks. Benoit Domergue, egzorcysta z Francji na spotkaniu poświęconym ukrytemu okultyzmowi i satanizmowi we współczesnej kulturze. Wykład odbył się 13 lutego w szczelnie wypełnionym kościele akademickim św. Anny w Warszawie – informuje KAI.

3 miesiące temu prezydent Francji otrzymał raport, z którego wynikało, że ok. 900 tys. młodych ludzi w kraju to osoby, które mają ze sobą jakiś problem, a 40 tys. z nich rokrocznie podejmuje próby samobójcze. To nie jest problem tylko Francji to jest obecnie problem globalny – mówił ks. Domergue, specjalista z zakresu subkultur, egzorcysta i znawca m.in. sanskrytu i hebrajskiego.

Skąd bierze się ten problem? Ks. Domergue podzielił się z zebranymi swoim doświadczeniem pracy z młodzieżą i kontaktem z kulturą, którą żyje wielu nastolatków na całym świecie. Zwrócił uwagę, że obecnie problemem globalnym jest przemycanie do tej kultury ukrytych treści okultystycznych i satanistycznych. Jest to jego zdaniem straszne, choć nieuświadamiane zagrożenie.

Ks. Domergue ilustrował swój wykład konkretnymi przykładami muzyki, teledysków, filmów, czy gier komputerowych. Podkreślał, że wiele zawartych w nich treści nie dociera bezpośrednio do słuchaczy. Nie rozumieją oni tekstu pieśni naśladującej śpiew gregoriański, w którym mowa jest o „Świętym Bogu Lucyferze”, nie wiedzą, że wyświetlane podczas koncertów kształty, czy figury geometryczne to mandale – graficzne symbole demona, nie uświadamiają sobie że pewne pobudzenia zmysłów to nic innego, jak techniki transowe, które mogą być niebezpieczne, nie zdają sobie sprawy, że pewne słowa czy gesty to bezpośrednie przywoływanie demonów.

Zwrócił też uwagę, że pewne bluźniercze inscenizacje, jak choćby Madonny udającej ukrzyżowanie, czy Marilyna Mansona przedstawiającego Jezusa jako małpę – nie szokują młodych ludzi. Przeciwnie, wzbudzają podziw. „To nic takiego, to przecież teatr!” – opowiadają po wyjściu z koncertu, a jednak granica między teatrem a rzeczywistością niebezpiecznie się zaciera. Świadczyć może o tym przytoczony przez francuskiego egzorcystę fakt spalenia katedry w Finlandii przez fanów grupy odwołującej się do inspiracji gotyckich.

Przerażającym świadectwem spustoszenia i rozpaczy wśród młodych ludzi są blogi. Ks. Domergue powołując się na badania swojego współpracownika zaznaczył, że są one często miejscem wymiany okultystycznych i samobójczych doświadczeń oraz kanałem informacyjnym, przez który zamknięte niegdyś sekty satanistyczne mogą oddziaływać na wielkie grupy młodzieży.Mowa była również o zagrożeniu, jakim są gry komputerowe, zwłaszcza gry sieciowe, które trudno jest skontrolować rodzicom. Wśród takich gier – w które grać mogą przecież i 8 i 9–latki – są takie, których tematem jest profanacja grobów, szkolenie na nazistę, pornografia, czy też łamanie prawa.

Widzieliśmy wiele strasznych rzeczy, byliśmy na wielu koncertach, podczas których cały czas modliliśmy się modlitwą bł. Matki Teresy z Kalkuty – Boże pomóż! I Bóg zawsze słyszał! Bo miłość jest silniejsza niż śmierć – mówił kapłan. Podzielił się też swoim doświadczeniem konferencji i licznych rozmów z młodymi, podczas których odkrywali oni mechanizmy oszustwa, któremu byli poddawani.

Młodzi ludzie nie lubią, gdy się nimi manipuluje. Gdy to odkryją mają prawdziwą szansę wyboru między dwiema drogami, o których mówi Księga Powtórzonego Prawa – drogą życia i drogą śmierci. Gdy idzie się z nimi drogą życia, na pewno nie będą wybierać tej drugiej. Zaczynają rozumieć, że ich inteligencja może wziąć górę nad manipulacją – przekonywał ks. Domergue. Zaznaczył, że wielu młodych satanistów, których spotkał było w istocie „owieczkami przebranymi w wilcze skóry”.

Wiele czasu potrzeba by człowiek pogrążył się w złu, ale gdy budzi się w nim dobro – szybko wypływa na powierzchnię. Współczesna kultura to często kultura odwróconych wartości. Mówi o śmierci Boga, o upadku człowieka, o rozpaczy, o braku nadziei. Tymczasem trzeba mówić o Zmartwychwstaniu – podkreślał kapłan.

Na zakończenie spotkania ks. Bogdan Bartołd, rektor kościoła św. Anny zapowiedział, że wykład poświęcony temu tematowi nie jest ostatnim i najprawdopodobniej zorganizowany zostanie cały cykl tego rodzaju spotkań również z udziałem ks. Benoit Domergue.

W ciągu najbliższych tygodni nowa książka ks. Domergue pt. „Culture Jeune et Esotérisme” przetłumaczona zostanie na język polski.

Źródło: KAI

 

Za: PiotrSkarga.pl

Skip to content