Antoni Mężydło: warto próbować sprzedać stocznie nawet po niższej cenie

Aktualizacja: 2008-07-15 11:33 am

Poseł PO Antoni Mężydło pytany czy kolejne trzy miesiące, które dała Polsce Komisja Europejska uratują dwie stocznie, stwierdził, że warto próbować sprzedać je nawet po niższej cenie.

Antoni Mężydło zwrócił uwagę, że ewentualni inwestorzy wiedzą, że polski rząd działa pod presją czasu, dlatego inwestorzy będą negocjować by jak najmniej zapłacić. Najniższą cenę mogą uzyskać, gdy stocznie upadną.

Polityk PO dodał, że kibicuje rządowi, by doszło do sprywatyzowania firm jeszcze działających w Polsce, ale sytuacja jest trudna, bo ostatnie 4 lata zostały zmarnowane zarówno przez rząd SLD jak i PiS-u.

W stoczni w Gdyni trwa referendum strajkowe – według nieoficjalnych informacji protest poparła już większość załogi.

Jutro w południe związki zawodowe planują manifestacje w Gdyni i Szczecinie.

 

Za: Polskie Radio Online, Wtorek, 15 lipca 2008

 

 

SŁUCHAJ:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2253 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]