Gorsząca muzyka podczas “Światowych Dni Młodzieży”

Aktualizacja: 2008-07-14 11:19 pm

Organizatorzy rozpoczynających się w Australii “Światowych Dni Młodzieży” zaoferowali młodzieży całą gamę różnorodnej muzycznej rozrywki. Podczas przygotowanych 165 koncertów, które odbędą się od 15-20 lipca br. młodzież będzie mogła się – w iście katolickim duchu – dowoli wyszaleć podrygyjąc w rytm muzyki Heavy metal-owej, jazzu, reggae, rapu, gospel, afro-karaibskiej i tzw. chrześcijańskiego rocka (co za oksymoron!). Aby podkolorować nieco ten nadwerężony image, na okrasę ma być serwowany chorał gregoriański, choć z lektury zapowiedzianych koncertów i ten ma być “zmodernizowany” i połączony z jazzem czy “rytmami bębnowymi”.

Oto kilka przykładów czym młodzież nasiąknie podczas tej “katolickiej” imprezy:

 • Resonaxis w sali koncertowej Opery w Sydney: “Fuzja świętości ze świeckością: acid Jazz spotyka się z chorałem gregoriańskim”
 • Metatrone – “Katolicki Heavy Metal z Włoch”
 • Scythian – “Muzyka celtycka, cygańska i klezmerska z energicznymi rytmami”
 • DIESEL, Vanessa Amorosi, Rick Price and The McClymonts – “Koncert zwracający uwagę na potrzeby australijskich biednych i prześladowanych”
 • Amanda Vernon – “Up-tempo gospel; chrześcijański rock”
 • Matt Maher Band – “Chrześcijański pop-rock”
 • Rexband – “Współczesny chrześcijański zespół z Indii, scalający hinudską muzykę, zachodnią muzykę klasyczą, rock, pop i R&B”
 • Timothy Upshur and Jesus His Passion – “Multi-sensoryczna interpretacja fuzji chorału gregoriańskiego, jazzu, rytmów bębnowych i bogatej grafiki fotograficznej”
 • Mustard Seeds Community Choir – “Afrykański chorał z Zimbabwe”
 • Judy Bailey Band – “Połączenie muzyki afro-karaibskiej z korzeniami religijnymi”
 • Tongan Dance – “Tradycyjny i współczesny taniec Tonga”

“Taniec i pieśni są po prostu jednym ze sposobów wyrażania swojej wiary” – mówi z entuzjazmem o. Mark Podesta, rzecznik prasowy “Światowych Dni Młodzieży”.

 

-Otwórzmy okno na świat! – woła duch posoborowy przez ponad cztery dziesięciolecia i kolejni papieże kroczący tą obłędną drogą przyklaskują i uczestniczą w coraz bardziej gorszących imprezach odciągających młodzież od katolicyzmu. Jeśli współcześni hierarchowie kościelni jedyne co mają do zaproponowania młodzieży, to “taniec Tonga”, “multi-sensoryczna interpretacja fuzji chorału gregoriańskiego, jazzu, rytmów bębnowych i bogatej grafiki fotograficznej” oraz muzykę żydowskich klezmerów, to niech później nie biadolą nad stanem młodzieży i pustoszejącymi, a w wielu krajach zupełnie pustymi już kościołami. Szatański dym wtargnął nie tylko przez otwarte na oścież okna, ale otwiera się jemu wszystkie drzwi.

 

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2250 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]