Pomnik Józefa Stalina w Wirginii, symbolem sowietyzacji Stanów Zjednoczonych

Aktualizacja: 2010-06-3 3:07 pm

Pomimo protestów, dyrekcja utrzymywanego przez amerykańskich podatników parku narodowego Muzeum-Pomnika D-Day w Bedford w stanie Wirginia, doprowadziła do końca projekt postawienia w parku pomnika upamiętniającego postać Józefa Wissarionowicza Stalina.

Jak informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku (“Virginia: Dyrektor Muzeum D-Day zamierza uhonorować i postawić pomnik… Józefa Stalina“), pan William McIntosh, dyrektor narodowego parku, miejsca poświęconego zwycięskiemu lądowaniu wojsk alianckich w Normandii w czerwcu 1944 roku, uznał, że sowiecki dyktator jest godny uhonorowania na równi z przywódcami państw alianckich – Winstonem Churchillem i Franklinem Delano Rooseveltem.

Nie pomogły protesty, w tym i organizacji polonijnych z Fundacją Kościuszkowską w Nowym Jorku na czele, którego prezes, Alex Storozynski, laureat Nagrody Pulitzera pisał w prasie amerykańskiej, że “Ta błędna decyzja wywoła najgorsze wspomnienia u milionów Ukraińców, Rosjan, Polaków, Czechów, Węgrów, Żydów i innych narodów, których rodziny zostały wymordowane przez tego sowieckiego tyrana. […] Umieszczenie popiersia Stalina […] odbiera honor weteranom wojennym”.

Popiersie Stalina, wykonane przez artystę-rzeźbiarza Richarda Pumphreya, stanęło w National Memorial D-Day w Bedford i dostępne jest publiczności od pierwszego dnia czerwca br., zaledwie na tydzień przed uroczystościami rocznicowymi D-Day. Pomnik stał się tym samym symbolem sowietyzacji Stanów Zjednoczonych, których tzw. intelektualne i artystyczne elity niemal całkowicie przejęły prowadzenie dyskursu publicznego, za sprawą lewicowych, najczęściej marksistowskich kadr naukowych uczelni amerykańskich oraz lewicowych i liberalnych mediów, najczęściej będących własnością korporacji, zarządzanych albo będących w rękach żydowskich właścicieli – ze swej natury i wyboru wrogim wartościom cywilizacji chrześcijańskiej – a także antychrześcijańskich ateistów i innych fanatyków nie liczących się z prawdą historyczną.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie WDBJ7
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=22493 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]