“Dyrektor Kazana” to nie Kazana?

Aktualizacja: 2010-06-3 11:06 am

Okazuje się, że nie ma pewności, iż głos ze stenogramów podpisany „dyrektor Kazana”, faktycznie jest głosem M. Kazany.

Jak wynika z oświadczenia rzecznik MSWiA Małgorzaty Woźniak, głos, który na stenogramach rozmów zarejestrowanych przez czarne skrzynki prezydenckiego TU-154M został podpisany jako „dyrektor Kazana” faktycznie należał do szefa protokołu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Mariusza Kazany.

– To, że głos nienależący do załogi, który zarejestrowała czarna skrzynka Tu-154 należał do szefa protokołu dyplomatycznego MSZ, Mariusza Kazany, jest tylko sugestią. Nie potwierdzili tego polscy eksperci – oświadczyła Małgorzata Woźniak, rzecznik MSWiA.

Sugestie, że głos ze stenogramów to głos Mariusza Kazany pojawiły się ze względu na sposób, w jaki do rozmówcy zwracali się członkowie załogi.  Małgorzata Woźniak wyjaśnia, że nazwisko Mariusza Kazany padło w związku z ustaleniami do kogo spośród wszystkich osób na pokładzie prezydenckiego Tupolewa załoga mogła zwrócić się „panie dyrektorze”.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji w tej kwestii rzecznik MSWiA wskazuje na Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK), bo to właśnie tam przygotowywane były odczyty nagrań z czarnych skrzynek.

Źródło: TVN24/inf. Własna | pł

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=22468 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]