Izrael: Uczniowie szkoły talmudycznej spalili wiele egzemplarzy Nowego Testamentu

Aktualizacja: 2010-06-2 10:43 pm

Akcja spalenia egzemplarzy Nowego Testamentu przez uczniów jednej ze szkół talmudycznych wzbudziła protesty w Izraelu.

25 maja w liczącej 30 tysięcy mieszkańców miejscowości Or Yehuda nieopodal Tel Awiwu jej burmistrz Uzi Aharon nawoływał mieszkających tam osadników z Etiopii do oddawania egzemplarzy Nowego Testamentu, który wręczali im mesjanistyczni Żydzi. Odbierać mieli je uczniowie mieszczącej się nieopodal szkoły talmudycznej. Jak twierdzi samorządowiec, nie wiedział, że młodzież spali książki.

Mieszkający w kraju Żydzi, którzy wyznają Chrystusa, czują się zagrożeni przez swoich rodaków, którzy w Mesjasza nie wierzą. Dyrektor Izraelskiego Towarzystwa Biblijnego Victor Kalisher twierdzi, że spalenie egzemplarzy Nowego Testamentu wpisuje się w „wojnę przeciwko mesjanistom”, jaką mają prowadzić żydowscy ortodoksi. Dwa miesiące temu w miejscowości Ariel do syna mesjanistycznych Żydów dostarczono paczkę, w której znajdowała się bomba.

sks/Kath.net

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « W Izraelu płonie Nowy Testament»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=22460 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]