Banderowcy maszerują, a polscy politycy chowają głowy w piasek

Aktualizacja: 2010-06-2 10:37 pm

Milczenie wobec zła jest jego wspieraniem – napisał jeden z filozofów. Ta maksyma idealnie odnosi się to tych polskich polityków, którzy z wyrachowaniem nie reagują na grożne zjawiska zza Buga. Dlatego też w najnowszym felietonie w “Gazecie Polskiej” napisałem:

A co na to polscy poplecznicy “pomarańczowych” – Radek Sikorski czy europosłowie Michał Kamiński i Paweł Kowal? Na tego ostatniego w wyborach w 2009 r. poszedł mój głos, który oddałem wprawdzie na Zbigniewa Ziobrę, ale który – z powodu bezsensownej ordynacji wyborczej – wsparł kandydata z Rzeszowa. Mam więc prawo publicznie zapytać: Panie Pośle, dlaczego wspierał Pan gloryfikatora UPA? Czemu Pan milczy, gdy banderowcy ustawicznie pomiatają polskością? Obaj europosłowie, pełniąc swe funkcje – jeden w Kancelarii Prezydenta, drugi w MSZ – naprawdę wiele zrobili, aby odebrać PiS głosy Kresowian i ich potomków. To się może zemścić w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. [Przeczytaj cały felieto – link]

Przeczytaj także o antypolskiej prowokacji radnych Lwowa [link]

Zobacz poniżej także zdjęcia z pochodu banderowców we Lwowie w dniu 22 maja 2010 r. Pochód szedł ulicą Sapiehy, obecnie Bandery, do kościoła św. Elżbiety, gdzie stoi pomnik zbrodniarza wojennego i gdzie mają stanąć pomniku innych bandytów, w tym Romana Szuchewycza, kata Wołynia.

Podobny pochód przedł 30 maja br. w Przemyślu z katedry greckokatolickiej na cmentarz w Pikulicach, gdzie pochowani są m.in banderowcy. Polskie media to przemilczały. Jeżeli ktoś z Czytelników ma zdjęcia lub notatkiz tego pochodu , to proszę o ich nadesłanie, aby mógł zamieścić na stronie.

Pod banderowską czerwono-czarną flagą i znakami UPA …

… oraz znakami Kongresu Nacjonalistów Ukraińskich …

…. przy udziale umundurowanej orkiestry …

…. ci co mordowani polskie i żydowskie kobiety i dzieci …

….. wyruszyli w uroczystym pochodzie.

Towarzyszyły im dzieci ze szkół lwowskich …

… które otumanione idelogią nacjonalistyczną niosły portrety zbrodniarzy …

… w tym portret Bandery …

… i Romana Szuchewycza ps. “Taras Czuprynka” …

…. flagę UPA ….

…. i flagę Ukrainy …

…. oraz ikonę Matki Bożej.

Cały ten pochód dotarł pod pomnik zbrodniarza, który żywcem przypomina pomnik Włodzimierza Lenina. Może odlewano go z tej samej formy?

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: Blog ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego -- [Org. tytuł: « Banderowcy maszerujÄ…, a politycy głowy w piasek»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=22458 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]