1/5 kadry 36. Specpułku złożyła wymówienia

Aktualizacja: 2010-06-1 1:29 pm

Jedenastu pilotów z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, który odpowiada za przewożenie VIP-ów, złożyło wymówienie – podaje Polskie Radio. Wraz z pilotami wymówienia złożyło kilkunastu techników – razem 1/5 załogi. Do 36. specpułku należała załoga prezydenckiego samolotu, który 10 kwietnia br. rozbił się pod Smoleńskiem.

Oficjalnym powodem wymówienia są jakoby “nieprawdziwe doniesienia prasowe” na temat odpraw dla żołnierzy przechodzących do rezerwy i na emeryturę – tłumaczy Wiesław Grzegorzewski z departamentu informacji MON, jednak niewątpliwie opublikowanie wczoraj stenogramów z zapisów tzw. czarnych skrzynek rozbitego samolotu prezydenckiego, mogły mieć wpływ na podjęcie decyzji. Rzetelnoścć opublikowanych stenogramów budzą wielkie zastrzeżenie nie tylko w kręgach pilotów i specjalistów.

W ramach ewidentnych planów likwidacji armii polskiej i osłabiania obronności Kraju – przeprowadzanych z żelazną konsekwencją i których skutki widoczne są przez wszystkich –  minister MON Bogdan Klich ponad miesiąc temu rozważał możliwość likwidacji całego specpułku (“36 pułk jest niepotrzebny.” – minister Bogdan Klich). Zamiast posiadania własnego wojskowego pułku specjalistów-pilotów przewożących najważniejsze osobistości w państwie, państwo-wydmuszka kierowane przez psychiatrów i inne postaci (minister Bogdan Klich jest lekarzem-psychiatrą), skłania się do wynajęcia cywilnych samolotów i skorzystania z usług pilotów cywilnych, co stawiałoby Polskę w szeregu z krajami republik bananowych i państw bezwolnych.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Polskie Radio
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=22383 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]