List protestacyjny do władz Uniwersytetu Łódzkiego w sprawie wizyty Petera Singera i bulwersująca odpowiedź Rektora

Poniżej przytaczamy list protestacyjny znanych działaczy Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, wysłany do Rektora Uniwersytetu Łódzkiego w sprawie wizyty „bioetyka” Petera Singera, oraz bulwersującą odpowiedź prof. dr hab. Antoniego Różalskiego, prorektora ds. nauki Uniwersytetu Łódzkiego.
Należy tym samym zaznaczyć, że każda osoba – w tym prof. Różalski – wspierająca i propagująca idee eutanazji czy zabijania „niewartościowych” noworodków oraz osób je propagujących – a idee te są właśnie głoszone od lat przez żydowskiego pseudonaukowca, Petera Singera – powinna być nie tylko publicznie potępiona, ale ponieść odpowiednie konsekwencje prawne, nie mówiąc o zakazie zajmowania stanowisk publicznych i naukowych.


Jego Magnificencja
Prof. zw. dr hab. Włodzimierz Nykiel
Rektor Uniwersytetu  Łódzkiego


Szanowny Panie Profesorze!

Z zaskoczeniem dowiedzieliśmy się, iż Uniwersytet Łódzki zaprosił Petera Singera – głośnego  „bioetyka” i skandalistę, zwolennika zoofilii, aborcji oraz eutanazji osób starszych, chorych, upośledzonych. Ma on wziąć udział w mającym się odbyć w maju „Kongresie Młodych Filozofów” organizowanym przez koło naukowe w Instytucie Filozofii.
Jak informują media: „Człowiek ten, gdy przyleciał do Izraela, mimo że jest z pochodzenia Żydem, nie został wpuszczony do kraju przez rodziców dzieci z zespołem Downa. Wyszli oni na płytę lotniska i z transparentami „Według ciebie nasze dzieci nie powinny żyć” i nie pozwolili mu wyjść z samolotu. Podobna sytuacja miała miejsce w Niemczech. Trzy lata temu zaproszono go również do Polski i to na organizowany przez środowiska katolickie Zjazd Gnieźnieński. Tylko dzięki szybkiej reakcji mediów udało się odwołać to zaproszenie… Peter Singer (…) publicznie rości sobie prawa do decydowania, kto może żyć, a kto nie. Niektóre państwa uznały jego poglądy za na tyle kontrowersyjne, że odmówiono mu prawa do ich głoszenia. Polacy również mieli już do czynienia z eksperymentem selekcji ludzi i wiemy dobrze jakie to niesie za sobą konsekwencje.”
Nasze Stowarzyszenie jest zdania, że ktoś, kto prezentuje poglądy i „filozofię” kierującą ku ludobójstwu, sam wyklucza się z debaty społecznej. Zatem apelujemy do Waszej Magnificencji o spowodowanie wycofania się Uniwersytetu z tej wysoce niefortunnej dla uczelni i naszego miasta decyzji.

Zygmunt Chabowski, Tomasz Bieszczad, Krzysztof Nagrodzki, prof. dr hab. Tadeusz Gerstenkorn, ks. dr Waldemar Kulbat, ks .dr Roman Piwowarczyk, ks. dr Kazimierz Kurek, Janusz Janyst, Jan Szałowski, Błażej Torański, Jan Gać, Władysław Korowajczyk, Ewa Piątkowska, Agata Chudzia

Łódź, 27 kwietnia 2010r.
Poniżej odpowiedź Prorektora Uniwersytetu Łódzkiego:

Uniwersytet Łódzki Prorektor

Łódź, 04.05.2010 r.

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy Oddział w Łodzi

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na pismo z dnia 27 kwietnia 2010 r. skierowane do prof. dr hab. Włodzimierza Nykiela Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, uprzejmie informuję, iż Pan Peter Singer jest Profesorem Princeton University w USA i został zaproszony przez organizatorów Zlotu Filozoficznego 2010 studenckie Kolo Naukowe Filozofów na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. Będzie to już trzeci pobyt tej osoby na Uniwersytecie Łódzkim, wcześniejsze wizyty nie wzbudziły kontrowersji. Profesor P. Singer wygłosi wykład pt. „Giving Reasons for Acting Ethically” na temat etycznych aspektów pomocy osobom potrzebującym. Profesor P. Singer jest znanym promotorem idei pomocy i wspierania organizacji charytatywnych. Wyrażam nadzieję, iż pobyt na Uniwersytecie Łódzkim prof. P. Singera i wykład, który przedstawi nie wzbudzi kontrowersji i zostanie dobrze przyjęty przez słuchaczy.

Z poważaniem

Prof. dr hab. Antoni Różalski

Prorektor ds. nauki Uniwersytetu Łódzkiego

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy | http://www.katolickie.media.pl/component/content/article/1549-singer-na-u-odpowied-rektora-do-o-ksd

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content