Atak Gazety Wyborczej na pikietujących przeciwko bezprawiu

Aktualizacja: 2010-05-28 1:16 pm

Dnia 27.05.2010 r. na pikiecie STOP BEZPRAWIU, zjawił się dziennikarz Grzegorz Lisicki z Gazety Wyborczej, wysłany jak oświadczył na interwencję pracowników Sejmu RP. Ponoć z powodu głośnego zachowania pikietujących nie mogą biedacy wydajnie pracować. Inteligentny dziennikarz miał nadzieję, że obsmarował pikietę – przeczytaj artykuł: [link -Uwaga! Gaz!]

Tymczasem nagonka na protestujących pochodzi z najlepszych czasów Trybuny Ludu. Pan redaktor bez żadnych dowodów uznał, że repertuar Pietrzaka, czy też inne pieśni patriotyczne to tzw. wycie. Na tematy polskiego bezprawia uprawianego w prokuraturach i sądach nie chciał rozmawiać – bo jak sam oświadczył na prawie się nie zna. Rzetelny dziennikarz w normalnym kraju pomierzyłby najpierw hałas w decybelach a później przyszedłby i powiedział np. że hałas przekracza normy i czy nie można by go przyciszyć. Ale nie !!! Pan red. G. Lisicki ma subiektywne odczucie hałasu i przenosi go jako tzw. wycie na 2 stronę Gazety Wyborczej. Uprawia w ten sposób fałszywą propagandę z czasów Trybuna Ludu – nie słuchając żadnego argumentu protestujących. Ba, jest dumny, że wykonał świetną robotę dziennikarską.

Chcemy niezmiernie serdecznie podziękować Panu red. Grzegorzowi Lisickiemu i całemu zespołowi redakcji Gazeta Wyborcza za bezpłatną reklamę i poinformowanie Warszawiaków, że taka akcja protestacyjna pod Sejmem RP jest prowadzona. Kultura a raczej jej brak i chytrość redaktora po prostu go przerosła. Z argumentami,, które podniósł nie będziemy polemizować, Delikatnie rzecz ujmując są one wyłącznie jego subiektywnymi odczuciami wyrwanymi z kontekstu wypowiedzi, pomijającymi istotę protestu. Jeśli dziennikarz poczytnej gazety nie potrafi zauważyć panoszącego się w RP bezprawia, fałszowania protokołów, kradzieży kart z akt śledztwa, to wg naszej opinii winien po prostu zmienić zawód.

Przyjemnego odpoczynku red. Grzegorzowi Lisickiemu życzą protestujący pokrzywdzeni z pikiety pod Sejmem RP.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=22211 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]