Aktualizacja strony została wstrzymana

Znany lekarz przeprowadzający aborcje, usiłował przejechać aktywistę Pro-Life

Znany lekarz dokonujący aborcji, celowo potrącił swoim samochodem antyaborcyjnego aktywistę protestującego przed kliniką aborcyjną w Wichita w stanie Kansas.
George Tiller, lekarz specjalizujący się w przeprowadzaniu aborcji w późnym okresie ciąży, który zasłynął z przeprowdzenia [tzw.] aborcji 28-tygodniowego dziecka, a matka, 19-letnia dziewczyna zmarła wkrótce po zabiegu, usiłował przejechać w środę, 5 kwietnia br, aktywistę pro-life Mark Geitzen przygotowującego się do modlitwy i protestu przed ośrodkiem aborcyjnym Women’s Health Care Services.
Według relacji świadków, gdy Mark Geitzen odmierzał odstęp pomiędzy drogą dojazdową do ośrodka celem upewnienia się co do przestrzegania wymaganych przepisami odległości, wychodzący z ośrodka George Tiller wsiadł do swojego samochodu Jeep Grand Cherokee i z narastającą prędkością nakierował samochód na odmierzającego odległość. Mark Geitzen odskakując w ostatniej chwili przed nadjeżdżającym samochodem, został potrącony w prawą nogę. George Tiller, sprawca wypadku nie zatrzymując się, natychmiast zbiegł z miejsca wypadku. Ofiara oraz świadkowie zawiadomili policję w Wichita.

 

.