Przygotowania do odbudowy Świątyni Jerozolimskiej – krawcy szyją już szaty liturgiczne

„Na Bliskim Wschodzie rozpoczyna się taniec śmierci. Cały Bliski Wschód siedzi na olbrzymiej beczce prochu. Wystarczy iskra, aby wysadzić w powietrze nie tylko wzgórze świątynne, ale również okoliczne państwa. Zapewnienia polityków o budowie trwałego pokoju lekceważą siłę przekonań religijnych walczących stron. Żydzi przekonani o realizacji Bożego planu zbawienia planują rzeczywiste wzniesienie Trzeciej Świątyni, będącej widomym znakiem nadejścia epoki mesjanistycznej. Ortodoksi oczekują mesjasza, który odbuduje potęgę Izraela, Żydzi reformowani marzą o nastaniu „mesjańskiej epoki pokoju i sprawiedliwości”. Oba poglądy wyrastają z przekonania, że powstanie państwa Izrael i Holocaust odwróciły „świętą historię Żydów”. […] Przygotowania do odbudowy Świątyni w istocie trwają od dłuższego czasu. Ortodoksyjne grupy żydowskie przygotowują szaty i naczynia świątynne. Prowadzi się skrupulatny nabór do przyszłej kasty kapłanów. Wszystkim tym działaniom patronuje powołany w tym celu Instytut Świątynny w Jerozolimie.” – pisał Hugon Hajducki we wnikliwej analizie „Świątynia jerozolimska a czasy ostateczne”(«Zawsze wierni» nr 1/2003)

I oto, jak podaje Israel National News, właśnie „Nadszedł wielki dzień: przyszli kapłani Świątyni przymierzają” szaty liturgiczne. Stanowią oni w oczach obląkanej mesjanistycznej Kapłani Instytutu Świątynnego w Jerozolimie po raz pierwszy od 2000 lat udali się do krawców, którzy pobrali miarę na szaty dla przyszłych kapłanów Świątyni zwanych Kohanim, w osobach rabina Nachman Kahane, brata zmarłego rabina Meir Kahane i rabina Shlomo Riskin, głównego rabina Efratu.

Na początku uroczystości rabin Israel Ariel wygłosił przemówienie podkreślając historyczny moment tego wydarzenia wiążący się z przygotowaniami do odbudowy Trzeciej Świątyni Jerozolimskiej.

Jak zapewniają wykonawcy szat liturgicznych: Yaacov Gutreund i Yitschak Shechter ze zrzeszenia producentów wyrobów tekstylnych Israel Textile Association, pokazane na uroczystości modele strojów liturgicznych są identyczne do tych, które są przygotowywane na wielką uroczystość rededykacji Świątyni przez Najwyższych Kapłanów – Kohen Gadol.

[Zdjęcia z uroczystości – zob. link]

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Skip to content